Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

HP Omen 27u 4K

HP dostarczył 27-calowy monitor do gier, który jest tak irytująco dobry, że mieliśmy kompletny krach.

Dzisiaj, jako gracz, nie musisz już iść na kompromis. Zaledwie kilka lat temu nie można było uzyskać monitora do gier 4K z panelem IPS, który jest w stanie zapewnić responsywny, błyskawiczny obraz w tym samym tempie, co monitor VA, zwłaszcza jeśli nie chcesz sprzedawać swojego samochodu i domu. Ale w dzisiejszych czasach nie stanowi to żadnego problemu i tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy w Gamereactor oceniliśmy kilka naprawdę ładnych monitorów do gier 4K IPS, a najlepszym z nich jest Omen 27u.

HP Omen 27u 4K
Projekt jest znakomity, a ten monitor wyraźnie wygląda lepiej w prawdziwym życiu niż na zdjęciach.

Tutaj, w redakcji, lubimy gadżety HP Omen w ogóle i rzadko robimy z tego tajemnicę. Ich elegancki, stylowy, minimalistyczny design w połączeniu z odpowiednimi priorytetami w zakresie wydajności zwykle bardzo dobrze pasuje do nas jako graczy i oferuje produkty, które w przeciwieństwie do wielu w tym segmencie po prostu działają naprawdę dobrze, bez żadnych problemów. Takie jest nasze doświadczenie i takie jest nasze wrażenie na temat nowo wydanego monitora do gier 27u, który jest zdecydowanie dobry.

HP Omen 27u 4K
Czas reakcji 1 ms i zaledwie cztery milisekundy opóźnienia wejściowego w 4K? Tak. Jest szybki, a przetwarzanie ruchu jest doskonałe.

27u 4K to oczywiście 27-calowy monitor w stosunku 16: 9 oparty na panelu IPS o rozdzielczości 4K przy częstotliwości klatek 144Hz. Posiada port HDMI 2.0, wejście DP 1.4, wejście HDMI 2.1, jasność 450 cd/m2, 10-bitową głębię kolorów, synchronizację swobodną/synchronizację G, współczynnik kontrastu 1,000:1 i waży 7,9 kg zamontowany na dołączonym stojaku stołowym. Wszystko, czego może potrzebować poważny gracz. Dynamiczny kontrast tego panelu zwiększa również kontrast HDR do 6400: 1, dzięki czemu HDR wygląda naprawdę ładnie. Ma również rozszerzoną gamę kolorów 91% DCI-P3, która przewyższa prawie wszystko inne w tej kategorii produktów, a czas reakcji wynosi 1ms, podczas gdy opóźnienie wejściowe wynosi 4ms. Innymi słowy, teoretycznie jest to bardzo dobry monitor do gier.

To jest reklama:

W praktyce jest jeszcze lepiej.

Projekt oczywiście idealnie pasuje do sposobu, w jaki HP Omen czyścił swoje produkty w ciągu ostatnich dwóch lat, a 27u to dobrze wyglądający ekran. Jest minimalistyczny, elegancki, ma fantazyjną obudowę, cienką ramę i solidnie zbudowaną podstawę, która nie wymaga wielu ani narzędzi do montażu. Podoba mi się, gdzie i jak umieszczane są same wejścia, i podoba mi się, że środek tyłu ma ten sam sześcienny kształt "diamentu" co spód podstawy, który jest w zasadzie tym, jak wyglądają zewnętrzne krawędzie logo Omen. Z tyłu monitora wbudowana jest mała pętla świetlna, która pozwala na prostszą i bardziej subtelną formę statycznego Ambilight, rzucającego światło na pulpit, a także na podstawę monitora, i jest to miły i prosty akcent, który doceniam. Sam stojak na monitor jest bardzo solidnie wykonany i waży prawie cztery kilogramy i może być podnoszony i opuszczany o około 13 centymetrów w górę lub w dół.

HP Omen 27u 4K
My tutaj w Gamereactor nigdy wcześniej nie widzieliśmy monitora z tak dobrą kalibracją fabryczną, po wyjęciu z pudełka. Kiedykolwiek.

Sam obraz jest genialny. Oszałamiający w całym tekście. Naprawdę nie ma łatwiejszego sposobu na opisanie działania tego monitora. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że w ciągu 22 lat pracy w Gamereactorze nigdy nie widziałem monitora komputerowego o tak doskonałych wartościach po wyjęciu z pudełka. Gamma, neutralność kolorów, skala szarości, czerń... 27u jest genialnie skalibrowany po wyjęciu z pudełka, co jest wręcz niezwykłe i coś, co początkowo mnie zaskoczyło. Teraz nie mam certyfikatu ISF, a moje kalibracje ekranów, które testujemy, nie są oczywiście profesjonalnymi środkami, ale po przetestowaniu ekranów i monitorów telewizyjnych przez 20 lat i przetworzeniu około 200 000 obrazów do druku, z biegiem lat moje widzenie kolorów stało się cholernie wypolerowane.

To jest reklama:
HP Omen 27u 4K
Wspornik lub stojak umożliwia przesunięcie samego ekranu o 13 cm w górę lub w dół.

Oferowany tutaj obraz jest wyraźny, ale błyskawiczny w razie potrzeby, a kolory mają ciało bez zbytniego ograniczenia. Jest bardzo dobry i myślę, że ten monitor jest tak samo genialny do gier, jak do pracy biurowej w 4K, ponieważ po prostu wyłączam HDR i uruchamiam go w domyślnym trybie SDR. Gęstość pikseli i ostrość krawędzi są wspaniałe, podobnie jak jednolitość panelu. Jeśli szukasz monitora, który najlepiej przeniesie Twoją grę na wyższy poziom i okaże się, że 32 "lub więcej, staje się zbyt duży, jest to zdecydowanie najlepszy wybór, jakiego możesz dziś dokonać. Omen 27u oferuje czysty, gładki i wyraźny obraz z doskonałymi wartościami prosto po wyjęciu z pudełka. Jasne, działa tak, jak kosztuje, ale niewątpliwie ukoronowałbym to najlepszy 27-calowy na rynku w tej chwili.

10 Gamereactor Polska
10 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
HP Omen 27u 4K

HP Omen 27u 4K

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

HP dostarczył 27-calowy monitor do gier, który jest tak irytująco dobry, że mieliśmy kompletny krach.Wczytywanie następnej zawartości