Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

HP Omen Transcend 14

HP właśnie wprowadziło na rynek zupełnie nową gamę laptopów do gier, a pierwszym z nich jest 14-calowy, przy którym Petter majstrował przez ostatni miesiąc...

O ile uwielbiam ulubieńca redaktora, naszego testowego laptopa Lenovo Legion 5 i o ile podoba mi się wydajność MSI Titan 18HX, nie doceniam ich wyglądu. Projekt jest w większości ohydny. Wydechy z tyłu wyglądają jak detale z Transformera, a są ozdobione literami w czcionce Terminatora 2. Ohydne, takie jest. A dla mnie, jako prawie 100-letniego gracza z czymś, co uważam za pewną świadomość projektową i zamiłowanie do stylu, jest to wręcz krępujące wyjmowanie tych komputerów w miejscach publicznych. W tym miejscu ponownie pojawia się HP. Po oczyszczeniu swojego działu projektowego wraz z wydaniem niesamowitego 45L, teraz zrobili kolejny duży krok naprzód w myśleniu projektowym swoich laptopów do gier. Transcend to zupełnie nowa linia komputerów, która wykracza poza wszystko, co zrobili wcześniej, pod względem czystego, schludnego, udanego minimalizmu. To po prostu najlepiej wyglądający laptop do gier na świecie, w każdej kategorii.

Inspiracją jest Mac Book Pro, z oczywistych względów. Kultowy projekt Jony Ive firmy Apple z Cupertino wyróżnia się jako najlepszy w całym segmencie i to właśnie te linie, kształty, proporcje, a nawet detale dział projektowy HP starał się naśladować. Transcend 14 jest super cienki, schludny, ze stylowo zaokrąglonymi krawędziami i idealnymi proporcjami. Aluminiowa obudowa jest stylowo adonizowana w kolorze ciemnoszarym metalicznym, a ramka wokół samego ekranu jest cienka jak wafel.

Omen Transcend 14

Wewnątrz komputera, który testowaliśmy przez ostatnie pięć tygodni, znajduje się procesor Intel Core Ultra 9 185H, 32 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 2 TB i RTX4070. Panoramiczny ekran o przekątnej 14 cali to OLED z panelem 120 Hz (2880 x 1800), który reaguje w ciągu 0,2 milisekundy. Innymi słowy, szybki jak błyskawica. Bateria wystarcza na około cztery godziny na jednym ładowaniu (HP twierdzi, że osiem godzin i 33 minuty, ale to prawdopodobnie tylko w przypadku mniej wymagających gier lub edycji tekstu) zgodnie z naszymi pięcioma rundami uruchamiania różnych gier od 100% do 1%, a sam ekran jest monitorem Imax Ready dzięki proporcjom 16:10. HyperX (który jest teraz właścicielem HP) jest odpowiedzialny za dźwięk, który jest dostarczany w DTS X Ultra lub Hyper X Ultra za pośrednictwem dwóch głośników stereo. Komputer waży 1,63 kg, dzięki czemu jest super lekki, a po złożeniu mierzy zaledwie 1,69 centymetra wysokości. Jest niewiarygodnie cienka, a mimo to pozostaje chłodna podczas trudnych sesji grania.

Pod względem wydajności też jest dobrze. W niektórych grach dostaje lanie od Razer Blade 14 i innych, ale także oddaje w innych, zgodnie z naszym doświadczeniem, co sprawia, że są one równe pod względem liczby klatek na sekundę malowanych na ekranie. Na przykład w Cyberpunku 2077, w rozdzielczości 1080p, Transcend 14 radził sobie z 40-42 klatkami na sekundę, podczas gdy Razer Blade 14 utrzymywał się w najlepszym razie na poziomie 34-38 klatek na sekundę. Podobnie było w przypadku Call of Duty: Warzone 3.0, gdzie Omen pokonał Razera, podczas gdy sytuacja została odwrócona w Shadow of the Tomb Raider. Ogólnie rzecz biorąc, Transcend 14 radzi sobie bardzo dobrze we wszystkich testowanych przez nas grach i pozostaje stosunkowo chłodny, a przede wszystkim cichy nawet przy maksymalnym obciążeniu.

To jest reklama:

Klawiatura to kolejny aspekt, który jest bardzo dobry na tym komputerze. Uwielbiam dotyk i jak powiedziałem, podoba mi się również to, że nie wygląda jak fontanna RGB z "twardymi" czcionkami Terminatora i wszystkimi innymi gormami. Najlepszą rzeczą w Transcend 14 jest jednak ekran. Nigdy nie widziałem tak fenomenalnego monitora OLED w laptopie, a zwłaszcza jeśli chodzi o materiał HDR, udaje mu się naprawdę dobrze przekonać. Nie mam wątpliwości, że HP odniosło bardzo duży sukces z pierwszym komputerem z nowej linii produktów i chciałbym zatrzymać to cienkie, potężne, wspaniałe pudełko i zahipnotyzować dział prasowy HP, aby zapomniał, że mamy je tutaj, na zawsze.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
+
Elegancki, stylowy wygląd, cienki jak brzytwa i cichy, dobre chłodzenie, genialny ekran OLED, dobra wydajność
-
Żywotność baterii mogłaby być lepsza, droga
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

HP Omen Transcend 14

HP Omen Transcend 14

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

HP właśnie wprowadziło na rynek zupełnie nową gamę laptopów do gier, a pierwszym z nich jest 14-calowy, przy którym Petter majstrował przez ostatni miesiąc...Wczytywanie następnej zawartości