Polski
Gamereactor
wiadomości
Indiana Jones and the Great Circle

Indiana Jones and the Great Circle opiera się głównie na wcześniejszych filmach

Mówiąc dokładniej, Raiders of the Lost Ark i The Last Crusade są według twórców "najbliższe grze".

HQ

Jedną z wielu gier, które mogliśmy zobaczyć na Xbox Games Showcase w zeszłą niedzielę, był Indiana Jones and the Great Circle, który wygląda naprawdę obiecująco i wydaje się oferować więcej autentycznej akcji z ukochanym profesorem archeologii niż zeszłoroczny film Indiana Jones i tarcza przeznaczenia zdołał dostarczyć.

Wielu zauważyło, że ton gry wydaje się bardziej przypominać pierwsze trzy filmy z serii i najwyraźniej właśnie do tego dążył szwedzki deweloper MachineGames. W oficjalnym wywiadzie dla Xbox Podcast (via Xbox Wire), producent wykonawczy Jerk Gustafsson mówi, że głównymi źródłami inspiracji są filmy pierwszy i trzeci:

"Spędziliśmy niezliczone godziny na ponownym oglądaniu filmów - zwłaszcza dwóch filmów, które są najbliższe grze, czyli Poszukiwacze zaginionej Arki i Ostatnia Krucjata".

Gustafsson wyjaśnia również, dlaczego Troy Baker (znany m.in. z Bioshock Infinite, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i The Last of Us ) dostąpił zaszczytu udźwiękowienia Indiany Jonesa i ujawnia, że faktycznie pomógł uczynić tę postać bardziej autentyczną:

"Jest po prostu świetnym aktorem. Włożył też tyle wysiłku w tę rolę - można powiedzieć, że jest po prostu wielkim, wielkim fanem Indiany Jonesa [...] Niedawno byliśmy z nim na sesji [lektorskiej], a on improwizował kwestie. Wiecie: "Czy Indy nie powiedziałby tego trochę bardziej w ten sposób?" Albo komentowanie tekstów, które napisaliśmy, a które uważaliśmy za subtelne easter eggi tylko dla zagorzałych fanów Indy'ego, a on od razu to podchwyci.

Indiana Jones and the Great Circle ukaże się jeszcze w tym roku na PC i Xbox Series S/X - i jest dołączona do Game Pass od pierwszego dnia.

Indiana Jones and the Great Circle

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości