Polski
Gamereactor
wiadomości
Inside

Inside pojawił się na konsoli Xbox dzięki telefonowi od Phila Spencera

Osobista interwencja dyrektora generalnego Xbox doprowadziła do umowy na wyłączność z Microsoftem, ujawnia współzałożyciel Playdead, Dino Patti.

HQ

W 2014 roku Inside został ujawniony na scenie na E3 przez samego szefa Xboxa, Phila Spencera. Podczas wydarzenia Spencer nazwał poprzednika gry Limbo "jedną z moich ulubionych gier wszechczasów" i najwyraźniej pochwała była prawdziwa, ponieważ współzałożyciel Playdead, Dino Patti, ujawnia teraz, że to głównie dzięki osobistemu zaangażowaniu Phila Spencera Inside dostał krótkoterminową umowę na wyłączność z Microsoftem.

Patti opowiedział tę historię duńskiemu podcastowi Arkaden, gdzie ujawnił również, że przed rozmową telefoniczną Spencera studio było bliskie podpisania umowy z PlayStation.

"Jedną z rzeczy, która była dla mnie ważna, było to, że uzyskaliśmy jak najkrótszą wyłączność czasową. A z PlayStation dostaliśmy tego bardzo niewiele" – mówi Patti. "Przedstawiono nam dobrą ofertę, a my, wiesz, uścisnęliśmy sobie dłonie i powiedzieliśmy: "Okej, to brzmi świetnie, moglibyśmy to zrobić". "

Ale wtedy Spencer wziął sprawy w swoje ręce. Dino Patti podsumowuje ten epizod w następujący sposób:

"Nie wiem, czy w jakiś sposób się o tym dowiedział. Siedziałem pewnej nocy o ósmej w dresowych spodniach, a potem zadzwonił mój telefon z amerykańskim numerem. To Phil Spencer z Microsoftu. To było szaleństwo!

Mówi: "Słuchaj, musimy zawrzeć z tobą umowę, czego chcesz?"

A ja na to: "Cóż, właściwie zawarliśmy dobrą umowę..."

"Nie, nie, nie, nie, nie rozumiesz, co mówię. Mogę sprawić, że wszystko się wydarzy, czego chcesz?" "

Ostatecznie umowa z Microsoftem okazała się korzystna dla Playdead. Microsoft był nie tylko odpowiedzialny za większość marketingu gry na różnych targach i konwencjach, ale wyłączność czasowa była bardzo krótka, ponieważ wersja Inside na PS4 została wydana zaledwie kilka miesięcy po debiucie na Xbox One.

Inside

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości