Polski
Gamereactor
wiadomości
RuneScape

Jagex świętuje najmocniejszy rok w historii

W roku, w którym wydali oldskulowe RuneScape na urządzeniach mobilnych, odnotowali również najwyższą liczbę abonentów.

HQ

Jagex ujawniło, że odnotowało najmocniejszy rok do tej pory, obchodząc 18 urodziny serii RuneScape w dobrym stylu. Oldskulowe RuneScape na urządzeniach mobilnych zostało pobrane pięć milionów razy na systemach Android i iOS.

Co więcej, franczyza RuneScape osiągnęła najwyższą liczbę abonentów w historii w minionym okresie świątecznym, pobijając rekord z 2008 roku, gdy dochody marki przekroczyły miliard dolarów. Miesięcznie aktywnych użytkowników było ponad dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku, a Jagex zatrudnił 100 nowych pracowników. Phil Mansell, prezes studia, powiedział:

"Rok 2018 był fantastyczny dla gier z serii RuneScape. Nasza franczyza konsekwentnie rośnie od wielu lat, a wraz z wprowadzeniem jej na rynek mobilny odnotowaliśmy wyraźny wzrost społeczności. Wydanie Old School RuneScape było możliwe dzięki niesamowitemu zespołowi, który sprawił, że klasyczna produkcja płynnie działała w mobilnej wersji i pozwoliła graczom cieszyć się możliwością gry międzyplatformowej z PC. Nasze osiągnięcie pokazuje główną filozofię gier; to dostarczanie graczom wciągających doświadczeń społecznościowych, niezależnie od tego, gdzie się znajdują."

"Im więcej słuchamy, angażujemy się i wzmacniamy społeczność, tym bardziej sprzyja to prawdziwemu połączeniu, zarówno między nami, jak i grami. Duże wzrosty, które obserwujemy w liczbie abonentów i aktywnych użytkowników, pokazują, że nie tylko jesteśmy w stanie zainteresować nowych graczy serią RuneScape, ale także zaoferować bogate treści, które zaangażują ich na dłużej."

Czy mamy na sali fanów RuneScape?

HQ
HQ
RuneScape

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości