Polski
Gamereactor
wiadomości
Lego Bricktales

Jak Portal Konstruktorów Mostów zainspirował Lego Bricktales

Grupa Lego była bardzo zafascynowana grą crossover i chciała czegoś podobnego.

HQ

W ostatnich miesiącach zapowiedzieliśmy wiele gier, ale niewielu udało się zawładnąć naszą wyobraźnią w taki sam sposób jak Lego Bricktales. Gra naprawdę oddaje kreatywne aspekty kultowej zabawki, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że deweloper ClockStone Studio jest zespołem stojącym za serią Bridge Constructor.

Podczas Gamescomu rozmawialiśmy z kierownikiem projektu w ClockStone Studios Matthiasem Hilke i powiedział nam, że to seria Bridge Constructor - a w szczególności jedna gra - skłoniła Grupę Lego do zwrócenia się do austriackiego dewelopera:

"Head Up, który jest teraz Thunderful, skontaktował się około trzy lata temu z Lego. Chcieli stworzyć grę, w której Lego, czyli budowanie z klocków Lego, byłoby rdzeniem gry. I byli bardzo zafascynowani grami, które robiliśmy wcześniej. Byli zafascynowani Bridge Constructor Portal, ponieważ ma on związek z budowaniem i pokazuje duży potencjał twórczy. Pomyśleliśmy więc, że potrzebujemy teraz gry, w której chcesz budować z klocków i być kreatywnym, ale chcemy także mieć pewne elementy funkcjonalne i symulację fizyki. "

HQ

Podczas naszego wywiadu, który możecie obejrzeć w całości tuż powyżej, Mattias Hilke mówił również o tym, które inne gry Lego zainspirowały studio podczas tworzenia:

"Istotą gry jest budowanie cegła po cegle. Jedyną grą, która naprawdę to zrobiła do tej pory, jest gra Lego Builder, która ukazała się trzy lata temu. Robi to bardzo ładnie, ale na bardzo małą skalę. Budujesz tylko z ograniczonej ilości klocków i bardzo małych elementów. Idziemy o krok dalej, mając większe światy, a także miejsca, w których coś konstruujesz, są na większą skalę. Masz o wiele więcej cegieł i bardziej złożonych rzeczy, które możesz zbudować. "

Lego Bricktales ukaże się 12 października na PC, Xbox One, Xbox Series S/X, PS4, PS5 i Nintendo Switch. Możesz przeczytać naszą zapowiedź tutaj.

Lego Bricktales

Powiązane teksty

0
Lego BricktalesScore

Lego Bricktales

RECENZJA. Przez Jakob Hansen

Czy nowa gra koncentruje się na budowaniu z Lego bawi, czy lepiej służy ci trzymanie się rzeczywistej zabawki?Wczytywanie następnej zawartości