Polski
Gamereactor
lifestyle

Kia EV3 jest w stanie przejechać 600 km na jednym ładowaniu

Samochód wniesie niektóre elementy premium EV9 do przestrzeni kompaktowych SUV-ów.

HQ

Kia zdradziła kilka szczegółów na temat swojego nadchodzącego elektrycznego SUV-a. EV3, który wpasuje się w przestrzeń kompaktowych SUV-ów, wprowadzi do tego bardziej przystępnego cenowo modelu kilka elementów i funkcji premium, które składają się na droższy EV9.

W komunikacie prasowym czytamy, że EV3 będzie wyposażony w akumulator o pojemności 58,3 kWh, który może zapewnić przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy, zasięg 600 km na jednym ładowaniu i szybkie ładowanie od 10 do 80% w zaledwie 31 minut. Będzie również oferował prawie 30-calowy panel wyświetlacza, który zawiera mniejsze wyświetlacze wykonane specjalnie dla niektórych elementów samochodu, takich jak klimatyzacja. Ponadto Kia wzmocni samochód za pomocą AI Assistant, aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia z jazdy.

Kia zauważa, że EV3 będzie dostępny w dziewięciu wariantach kolorystycznych, a nawet będzie miał alternatywę Long Range, która wykorzystuje akumulator o pojemności 81,4 kWh, aby jeszcze bardziej zwiększyć maksymalny zasięg. Jest nawet odniesienie do wersji GT Ev3, która zapewnia bardziej surowy i pełen przygód wygląd.

EV3 zadebiutuje najpierw w Korei w lipcu, a następnie otrzyma europejską premierę w drugiej połowie 2024 roku.

To jest reklama:
Kia EV3 jest w stanie przejechać 600 km na jednym ładowaniu
Kia


Wczytywanie następnej zawartości