Polski
Gamereactor
wiadomości
Kingdom of the Planet of the Apes

Kingdom of the Planet of the Apes reżyser ujawnia, że w filmie prawie nie ma niebieskiego ekranu

Oprócz... Gdyby kręcili w plenerze... Oznacza to, że... Planeta Małp... Czy nasza planeta? Wy zwierzęta!

HQ

Nowy film Wesa Balla Planeta Małp ma premierę za nieco ponad miesiąc i chociaż ze zwiastuna jasno wynika, że film będzie ciężki od CGI, jeśli chodzi o aktorów wyglądających jak małpy, reszta świata będzie prawdziwa.

W rozmowie z Collider Ball ujawnił, że niebieskie tła ekranu były prawie w ogóle używane podczas kręcenia, a większość filmu została nakręcona w plenerze. "Prawdopodobnie mieliśmy jeden niebieski ekran ustawiony na filmie. Przez większość czasu kręcimy w prawdziwych lokacjach z prawdziwymi aktorami. Zdarza się, że są w tych śmiesznych kropkach z tą głupią kamerą na twarzy, o której w końcu zapominają, ale robisz to jak film aktorski. Musicie sobie wyobrazić: "Och, to będzie małpa, która zrobi to za rok". To wszystko. Jak oddać spontaniczność? To jest właśnie to, o co mi chodzi".

"Wyzwaniem przy tym filmie było: 'Jak zrobić film, który jest tak techniczny...?' Porównuję to do układania puzzli, wszystko w oddzielnych kawałkach, każdy z osobnych kawałków, i musisz go wyrzeźbić w odpowiedni sposób w tych różnych układach. Dopiero w ciągu ostatnich czterech tygodni, kiedy jestem teraz, wszystkie te elementy łączą się w całość i nie masz czasu, aby to zmienić, a one lepiej do siebie pasują" – kontynuował.

Odtworzenie aktorów jako małp człekokształtnych zajmuje niewiarygodną ilość godzin, łącząc ich subtelności i bardziej "ludzkie" interakcje, ale najwyraźniej według Balla jest to zasługa licznych kamer, które rejestrują każdą część występu aktora. "Mam kamerę na jednej twarzy i mam około pół tuzina do dwóch tuzinów kamer termowizyjnych, które ukrywają się na planie, za małymi rzeczami z liści lub czegokolwiek innego, po prostu zakamuflowanymi na planie, które są w rzeczywistości technicznym procesem przechwytywania wszystkich tych informacji, abyśmy mogli zrobić to dobrze. – powiedział.

Kingdom of the Planet of the Apes ukaże się 10 maja.

Kingdom of the Planet of the Apes

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości