Polski
Gamereactor
wiadomości
Princess Peach: Showtime!

Księżniczka Peach i Mario kontra Donkey Kong sprzedają się milionami egzemplarzy

Obie gry dość szybko przekroczyły magiczną liczbę. Księżniczka, za ponad tydzień. Klasyka, za półtora miesiąca.

HQ

Opublikowany kilka chwil temu roczny raport finansowy Nintendo zaktualizował sumy jednostek oprogramowania i sprzętu dostarczonych przez firmę od ostatniego raportu kwartalnego, tj. od stycznia do marca 2024 roku. Bestsellery nadal tuczą swoje liczby, ale to na dole tabeli można zobaczyć najciekawsze dodatki.

Raport wymienia dwa nowe miliony sprzedanych gier: Princess Peach: Showtime! i Mario vs Donkey Kong, gry, które fani uznają za bardzo nowe i które w związku z tym sprzedały swój pierwszy milion w zadziwiająco krótkim czasie. W przypadku platformówki dla wszystkich odbiorców, dostarczenie 1,22 miliona egzemplarzy na papierze i cyfrowo zajęło zaledwie 10 dni, w tempie ponad 100 000 kopii dziennie. Jeśli chodzi o remake platformówki logicznej, to w ciągu półtora miesiąca od premiery w lutym zarobił 1,12 miliona. Dwa obszerne wpisy do gier drugiego poziomu, które odzwierciedlają ogromną bazę zainstalowanych na Switchu i moc franczyz wywodzących się z Mario w innych gatunkach.

Na szczycie jest powrót do zwykłych podejrzanych, Mario Kart 8 Deluxe, któremu nigdy nie zabraknie paliwa i ponownie był najlepiej sprzedającą się grą na Switcha w tym roku, z nie mniej niż 1,39 miliona w pierwszym kwartale, aby przekroczyć 62 miliony kopii w tym momencie. Żaden inny tytuł nie sprzedał się w tym okresie w liczbie większej niż milion, ale Animal Crossing: New Horizons sprzedał się już w ponad 45 milionach, a Super Smash Bros. Ultimate ponad 34.

Z drugiej strony można spojrzeć na wyniki "Zeldas", gdzie Tears of the Kingdom już na poziomie 20,61 miliona po umieszczeniu 330 000 sztuk, a zatem prawie 10 milionów mniej niż 31,85 "kilogramów" jego poprzednika Breath of the Wild z nakładem o sześć lat dłuższym.

Na koniec warto wspomnieć o grze na mniejszą skalę: Pikmin 4, która ma już blisko 3,5 miliona sztuk.

Czy spodziewałeś się, że Peach i DK tak szybko osiągną te liczby?

Princess Peach: Showtime!

Przez: Nintendo.

Powiązane teksty

Princess Peach: Showtime! Score

Princess Peach: Showtime!

RECENZJA. Przez Ben Lyons

The Princess of the Mushroom Kingdom zajmuje centralne miejsce jako główny bohater tej kreatywnej i zabawnej platformówki.Wczytywanie następnej zawartości