Polski
Gamereactor
wiadomości
Dragon's Dogma 2

Która wersja Dragon's Dogma 2 działa najlepiej?

Nie musimy mówić, że PC jest liderem, ale przestrzeń konsolowa jest znacznie ciekawsza.

HQ

Dzisiaj w końcu mogliśmy powiedzieć, co myślimy o Dragon's Dogma 2, a jeśli czytałeś naszą recenzję, wiesz, że nam się podoba. Gra ukaże się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series S/X - i jak można się domyślić, istnieją pewne różnice między wersjami, które warto znać, zwłaszcza, że Capcom oferuje tylko jedno ustawienie graficzne.

Kanał YouTube ElAnalistaDeBits wykonał świetną robotę, porównując różne edycje i nic dziwnego, że PC jest najlepszy, chociaż wydaje się, że występują pewne problemy z optymalizacją (nad którymi Capcom twierdzi, że pracuje). Gracze PC mogą między innymi cieszyć się najszybszymi czasami ładowania, najwyższą liczbą klatek na sekundę i najlepszą odległością rysowania.

Między PlayStation 5 a Xbox Series X jest, zgodnie z oczekiwaniami, bardziej wyrównany. Jednak wersja na Xboksa działa nieco lepiej i ma średnio 2-3 klatki więcej na sekundę. PlayStation 5 może jednak cieszyć się nieco lepszymi cieniami i nieco dłuższą odległością rysowania. Obie wersje są renderowane w rozdzielczości 2160p z ray-tracingiem i nie można tego zmienić.

Xbox Series S uruchamia grę w rozdzielczości 1440p, ale nie ma ray-tracingu, gorszych odbić i nieco niższej liczby klatek na sekundę (średnio 35 klatek na sekundę). Ogólnie rzecz biorąc, ta wersja wygląda zaskakująco dobrze.

Dragon's Dogma 2

Powiązane teksty

Dragon's Dogma 2 Score

Dragon's Dogma 2

RECENZJA. Przez Alberto Garrido

Epicka przygoda w świecie tak dużym, że dokładne odwzorowanie go zajmie tygodnie. Ale czy tytaniczna praca Capcomu okazała się tak dobra, jak się wydaje?Wczytywanie następnej zawartości