Polski
Gamereactor
wiadomości

Larian otworzył siódme studio deweloperskie

Ten ma siedzibę w Warszawie, Polska.

HQ

Wygląda na to, że sukces Baldur's Gate III wystarczył, aby Larian Studios poczuł się komfortowo, otwierając nowe studio deweloperskie. Będzie to siódme studio, które tworzy szerszy deweloper, a to ma siedzibę w Warszawie i nosi nazwę Larian Studios Warsaw.

W komunikacie prasowym powiedziano nam, że pomoże to wzmocnić istniejący 24-godzinny cykl rozwoju Larian, współpracując z obecnymi studiami w Quebecu, Dublinie, Guildford, Barcelonie, Gandawie i Kuala Lumpur, a wszystko to w celu stworzenia "kolejnych gier" Larian.

Mówiąc o decyzji o rozszerzeniu zasięgu pomimo zmagań branży gier ze zwolnieniami, dyrektor generalny Larian, Sven Vincke, powiedział: "Nasz plan dla polskiego studia jest bardzo prosty. Zbuduj zespół, który będzie mógł pracować nad naszymi dwoma - bardzo ambitnymi - nowymi grami RPG i cieszyć się owocami ich pracy. Jesteśmy firmą bardzo oddolną, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co nowego nam przyniosą. Myślę, że to zadziała naprawdę dobrze".

Na czele Larian Studios Warsaw stanie Ula Jach, która również skomentowała otwarcie studia, dodając: "Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z bogatymi talentami i doświadczeniem regionu, zwłaszcza biorąc pod uwagę silną reputację Polski jako centrum entuzjastów RPG i gier".

Larian nie ujawnił jeszcze, jakie są jego kolejne dwie gry, ale deweloper już wielokrotnie stwierdzał, że robi sobie przerwę od świata Dungeons & Dragons i Baldur's Gate, więc nie spodziewaj się czwartego tytułu z serii od Lariana w najbliższym czasie.

Larian otworzył siódme studio deweloperskie


Wczytywanie następnej zawartości