Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

MacBook Pro z M2 Pro (2023 r.)

Apple właśnie zrobił to ponownie, tak proste

Być może zacznijmy od tego, że będziemy śledzić bardziej bezpośrednio listę danych porównawczych, gdy kluczowi programiści zaktualizują różne testy. Ale dziś po południu media z bliska i daleka wydadzą swoją opinię, więc pomyśleliśmy tutaj, aby podzielić się wrażeniami i dokonać natychmiastowej oceny.

I to jest całkiem proste. W naszej oryginalnej recenzji nowego MacBooka Pro firmy Apple nazwaliśmy go "najlepszym laptopem w historii", a ta nowsza wersja załatwi sprawę. Jest to oczywiście hiperbola, a także prawda z zastrzeżeniami, ponieważ nie wszyscy konsumenci szukają tych samych specyfikacji, przypadków użycia lub cech konstrukcyjnych.

MacBook Pro (2023)

O czym tak naprawdę rozmawialiśmy? Cóż, w tym czasie zauważyliśmy, że MacBook Pro, dzięki grubszej obudowie, lepszej żywotności baterii, absolutnie wybitnemu wyświetlaczowi i wspaniałym układom M1 Pro i M1 Max, działał jako swego rodzaju kulminacja tego, co Apple próbuje zrobić od ponad dekady. Oto maszyna, która miała najlepszy wyświetlacz, najdłuższą żywotność baterii w połączeniu z całą mocą, o której większość ludzi mogła marzyć, zakładając, że ich specyficzny przepływ pracy został zaktualizowany do Mac Silicon.

Podobnie, naprawdę nie ma palca, aby wskazać na nową edycję MacBooka Pro 2023. Do testów otrzymaliśmy 16-calowego MacBooka Pro M2 Pro, który ma rdzenie procesora 12, rdzenie GPU 19, 32 GB zunifikowanej pamięci RAM i dysk SSD 1 TB. Ponadto mamy ponownie trzy porty Thunderbolt 4, HDMI, pełnowymiarowy czytnik kart SD i żywotność baterii tego, co Apple twierdzi, że jest około 22 godzin.

To jest reklama:

Podwozie jest nadal bez zarzutu. Jest industrialny, dobrze zbudowany, przestronny i konwencjonalny w najbezpieczniejszy sposób. Czytnik linii papilarnych jest bezproblemowy w użyciu, klawiatura Magic jest wygodna, a gładzik Apple Force jest nadal najlepszy na rynku.

Jest to ten sam panel Liquid Retina XDR o jasności ponad 1600 nitów, 120 Hz, kolorach skalibrowanych P3 i współczynniku kontrastu 1 000 000: 1. I tak, ekran ma rozdzielczość 3456x2234. Nie ma innego sposobu, aby to powiedzieć; Wyświetlacze te są o wiele długości lepsze niż odpowiedniki na rynku, a podczas gdy laptopy do gier i na przykład linia ProArt firmy ASUS mogą nadążyć, wiąże się to z ogromnymi poświęceniami na żywotność baterii.

16-calowy z M2 Pro, który mamy, powinien być najlepszym scenariuszem dla żywotności baterii i możemy z radością zgłosić, że w naszym teście odtwarzania wideo ta maszyna działała przez nieco ponad 22 godziny, zanim w końcu się poddała, nowy rekord redakcyjny.

To, co możemy powiedzieć o nowym chipie M2 Pro, który omówimy dogłębnie w testach uzupełniających, to w chwili pisania tego tekstu daje nam dobry 2004 w jednordzeniowym GeekBench 5, a także 15324 w wielordzeniowym. To więcej niż 12 955, które otrzymaliśmy z M1 Pro w zeszłym roku. Podsumowując, kończymy gdzieś w CineBench R23, Handbreak, Blender i GeekBench, gdzie własne szacunki Apple o dobrym wzroście o 20% są prawdziwe. Można to również ująć w inny sposób; otrzymujesz wydajność M1 Max w najtańszym MacBooku Pro 14 ze sztucznie ograniczonym M2 Pro.

To jest reklama:

Aby osiągnąć te wyniki, układ M2 zużywa również więcej energii i zaobserwowaliśmy około 15% wzrost, choć nie spowodowało to cieplejszej obudowy niż w poprzedniej generacji. Nie tylko potrzeba naprawdę dużo czasu, aby wentylacja w ogóle się uruchomiła, ale ogólnie maszyna dosłownie zawsze pozostawała chłodna.

MacBook Pro (2023)

Czy są tu w ogóle jakieś skargi? Cóż, nie są tanie, wiemy o tym. Powinny być tańsze, ale nie są. Jednocześnie ważne jest, aby sprawdzić, czy określone aplikacje i procesy, dla których potrzebujesz MacBooka Pro, są obsługiwane bezpośrednio przez Mac Silicon. Jeśli nie, to wiele z oczekiwanej mocy rdzenia nie będzie obecnych, ponieważ architektura będzie potrzebować warstwy Rosetty, aby przetłumaczyć i zapewnić kompatybilność.

Ale poza tym? Jakość wykonania, klawiatura, gładzik, żywotność baterii, wyświetlacz, moc, łatwość użycia - to kompletny pakiet, a tutaj znów są kilometry do pokonania.

10 Gamereactor Polska
10 / 10
+
Fantastyczna jakość wykonania, świetny wyświetlacz, doskonała żywotność baterii, ładna klawiatura, solidny układ M2 Pro.
-
Ehm...
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości