Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości

Meta redukuje kolejne 10 000 miejsc pracy

Wszystko w ramach wysiłków tytana technologicznego zmierzających do restrukturyzacji w "Roku Efektywności".

HQ

Meta ogłosiła, że zlikwiduje 10 000 dodatkowych miejsc pracy w całej firmie. Jak ujawnił sam Mark Zuckerberg w poście na Facebooku, mówi się, że proces ten jest częścią restrukturyzacji firmy podczas jej "Roku Efektywności".

W szczególności Zuckerberg zauważa, że redukcje zatrudnienia mają na celu "uczynienie nas lepszą firmą technologiczną" i "poprawę naszych wyników finansowych w trudnym środowisku, abyśmy mogli zrealizować naszą długoterminową wizję".

Aby dodać do tego, możemy spodziewać się anulowania projektów o niższym priorytecie w całej sieci Meta, zmniejszonego wskaźnika zatrudnienia, bardziej płaskiej hierarchii, zmniejszonego zespołu rekrutacyjnego i, jak wspomniano przed chwilą, 10 000 zredukowanych miejsc pracy i anulowania około 5000 dodatkowych ról, które czekały na obsadzenie.

Jeśli chodzi o to, kto zostanie dotknięty, zwolnienia w grupach technologicznych zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia, a zwolnienia grup biznesowych pod koniec maja, a coś podobnego planowane jest również dla międzynarodowych zespołów, chociaż Zuckerberg stwierdził, że lokalni liderzy będą śledzić wiadomości w tej sprawie.

"To będzie trudne i nie da się tego obejść", jak stwierdza Zuckerberg. "Będzie to oznaczało pożegnanie utalentowanych i pełnych pasji kolegów, którzy byli częścią naszego sukcesu. Poświęcili się naszej misji i osobiście jestem wdzięczny za wszystkie ich wysiłki. Będziemy wspierać ludzi w taki sam sposób, jak wcześniej i traktować wszystkich z wdzięcznością, na jaką zasługują. "

W długim poście Zuckerberg prosi również pracowników Meta, aby szukali sposobów na współpracę osobiście, ponieważ "inżynierowie, którzy albo dołączyli do Meta osobiście, a następnie przenieśli się do pracy zdalnej, albo pozostali osobiście, osiągali średnio lepsze wyniki niż ludzie, którzy dołączyli zdalnie".

Dyrektor Meta podpisał się, dodając: "Nasza społeczność jest niezwykle odporna. Zmiana nigdy nie jest łatwa, ale wiem, że przejdziemy przez to i wyjdziemy z tego jeszcze silniejszą firmą, która może szybciej tworzyć lepsze produkty i umożliwiać wykonywanie najlepszej pracy w Twojej karierze. "

Meta redukuje kolejne 10 000 miejsc pracy


Wczytywanie następnej zawartości