Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości

Microsoft jest "bardzo przekonany", że umowa z Activision Blizzard przejdzie

Ceo Microsoftu: "jeśli chodzi o konkurencję, miejmy konkurencję".

HQ

Zdecydowanie największa zapowiedź roku miała miejsce w styczniu, kiedy Microsoft ogłosił zamiar zakupu Activision Blizzard. Ale ponieważ jest to największy zakup, jakiego kiedykolwiek dokonali, a także większy niż 10 kolejnych największych zakupów związanych z grami wideo wszechczasów łącznie - istnieje kilka przeszkód antymonopolowych na drodze, ponieważ umowa musi zostać zatwierdzona na kilku rynkach.

Oczekuje się, że przejęcie Activision Blizzard nie zostanie rozstrzygnięte do lata 2023 r., A podczas gdy sprawy się naprzód, istnieją rynki, które poprosiły o dodatkowe wyjaśnienia, a Sony dodaje argumenty, dlaczego tak się nie powinno stać. Ale Microsoft wcale się nie martwi.

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, udzielił wczoraj wywiadu Bloombergowi i powiedział:

"Oczywiście każde przejęcie tej wielkości przejdzie kontrolę, ale czujemy się bardzo, bardzo pewni, że wyjdziemy".

Nadella dodał również, że Microsoft jest dopiero czwartą lub piątą co do wielkości firmą produkującą gry wideo (w zależności od tego, jak liczysz), a Sony jest największe, stwierdzając jednocześnie: "Więc jeśli chodzi o konkurencję, miejmy konkurencję".

Dyskusja dotyczy głównie serii Call of Duty, a Sony twierdzi , że "dając Microsoftowi kontrolę nad grami Activision, takimi jak Call of Duty ... miałoby poważne negatywne konsekwencje dla graczy i przyszłości branży gier". Należy jednak zauważyć, że PlayStation ma ekskluzywną zawartość do Call of Duty od prawie dziesięciu lat, a Microsoft już powiedział, że będzie honorował umowy marketingowe Sony z Activision Blizzard na przyszłe tytuły. Szef Xboksa Phil Spencer również kilkakrotnie potwierdził , że PlayStation otrzyma Call of Duty na "kilka kolejnych lat poza obecnym kontraktem Sony".

Co sądzisz o tym wszystkim, czy umowa ostatecznie przejdzie?

Microsoft jest "bardzo przekonany", że umowa z Activision Blizzard przejdzie


Wczytywanie następnej zawartości