Polski
Gamereactor
esport
Counter-Strike: Global Offensive

Międzynarodowa Federacja E-Sportu rozszerza swój kobiecy turniej CS:GO

Teraz będzie w nim dziesięć zespołów, a nie tylko cztery.

HQ

Po latach bycia głównie klubem dla chłopców, e-sport stopniowo staje się coraz bardziej otwarty na kobiety. Istnieje zbiór lig kobiecych na całym świecie, a organizacje takie jak International Esports Federation (IESF) organizują nawet własne turnieje kobiece.

Mówiąc konkretnie o tym ostatnim, IESF ogłosił, że w 2023 roku turniej Counter-Strike: Global Offensive rozszerza się z czterech drużyn do dziesięciu zespołów, kiedy odbędzie się w World Esports Championships Finals w Jassach w Rumunii między 24 sierpnia a 4 września.

"Z radością ogłaszamy rozszerzenie kobiecego turnieju CS:GO na tegorocznych Mistrzostwach Świata w E-sporcie" - powiedział prezes IESF Vlad Marinescu. "Odzwierciedla to postęp, jaki poczyniliśmy w uczynieniu e-sportu bardziej inkluzywnym dla wszystkich. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co te niesamowite zespoły wniosą do tegorocznych rozgrywek. IESF mocno wierzy w usunięcie barier w dostępie dla kobiet graczy i zapewnienie im większych możliwości zabłyśnięcia na największej scenie świata. "

Kwalifikacje do imprezy rozpoczną się w maju i czerwcu, a dziesięć najlepszych składów kobiet zapewni sobie miejsca w finałach.

Counter-Strike: Global Offensive

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości