Polski
Gamereactor
esport

Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce jeszcze raz spróbować swoich sił w e-sporcie

Tego lata na igrzyskach w Paryżu odbędą się turnieje.

HQ

International Olympics Committee (MKOl) stanęło przed wieloma wyzwaniami związanymi z włączeniem e-sportu do swoich gier. W przeszłości organizowano różne wydarzenia, ale zwykle nie przyciągały one największych gwiazd w branży i zwykle nie obracają się wokół największych i najbardziej znanych gier i scen rywalizacji ze względu na stanowisko MKOl w sprawie walki i działań wojennych, co oznacza, że Call of Duty i Counter-Strike i inni wielcy strzelcy, a nawet krwawi wojownicy nie są obecni lub wybrani. Jednak pomimo tych przeszkód MKOl chce jeszcze raz spróbować swoich sił w e-sporcie.

Zobaczymy to na igrzyskach w Paryżu na przełomie lipca i sierpnia, ponieważ przewodniczący MKOl Thomas Bach ujawnił, że w przyszłym miesiącu we Francji odbędzie się turniej Olympic Esports Games i że zostanie on oddzielony od modelu organizacyjnego i finansowego regularnego Olympic Games.

Nie ma jasnego wyjaśnienia, co to oznacza i w jaki sposób MKOl zdoła odciągnąć najlepsze drużyny i organizacje od Esports World Cup w Arabii Saudyjskiej, który jest organizowany w tym samym czasie i oferuje dziesiątki milionów funtów w nagrodach pieniężnych. Mimo to Bach dodaje:

"Wraz z utworzeniem Olimpijskich Igrzysk E-sportowych MKOl robi duży krok naprzód i nadąża za tempem cyfrowej rewolucji. Jesteśmy bardzo podekscytowani, jak entuzjastycznie społeczność e-sportowa reprezentowana w naszej Komisji ds. E-sportu zaangażowała się w tę inicjatywę. To kolejny dowód na atrakcyjność marki olimpijskiej i wartości, które reprezentuje".

Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce jeszcze raz spróbować swoich sił w e-sporcie
International Olympic Committee


Wczytywanie następnej zawartości