Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
esport
League of Legends

Mistrzostwa Świata 2023 odbędą się w Korei Południowej

Ale MSI 2023 przyjedzie do Londynu.

HQ

Riot Games ogłosiło lokalizacje największych turniejów w przestrzeni rywalizacji League of Legends w 2023 roku. Riot ujawnił, że Mid-Season Invitational odbędzie się w tym roku w Londynie, a Mistrzostwa odbędą się w Korei Południowej.

Aby dodać do tego, ujawniono kilka zmian formatu. W MSI 2023 weźmie udział 13 drużyn (wzrost z 11), a z tego powodu faza wstępna i faza drabinkowa będą podwójnie eliminowane. W play-inach weźmie udział także osiem drużyn (po jednej z lig regionalnych LEC, LCS, LPL, LLA, CBLOL, PCS, VCS i LJL). Najlepsze rozstawione z LEC, LCS i LPL oraz dwa najlepsze z LCK przejdą bezpośrednio do fazy drabinki.

League of Legends

Jeśli chodzi o Mistrzostwa 2023, to 22 drużyny będą rywalizować na trzech etapach rozgrywek; Play-iny, szwajcarskie i nokauty. Aby dodać do tego, przed głównym wydarzeniem Mistrzostw Świata, będzie nowy poziom kwalifikacji o nazwie Worlds Qualifying Series, który pozwoli niżej rozstawionym drużynom z większych dywizji dostać się do Korei Południowej na premierowy turniej.

Co sądzisz o nowych formatach i lokalizacjach hostów dla MSI i Worlds?

Powiązane teksty

0
Połowa historii w LEC

Połowa historii w LEC

PUBLICYSTYKA. Przez Samuel Lakin

Finały sezonu są już w toku, więc podsumowujemy wszystkie wydarzenia i rozwój drużyn od lata do półmetka, walcząc o tytuł pierwszych w historii mistrzów finałów sezonu.Wczytywanie następnej zawartości