Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości
Pokémon Scarlet/Violet

Najnowsza łatka Pokémon Scarlet/Violet naprawia błąd jaja Tera Raid

I cała masa innych kwestii.

HQ

Game Freak wydało nową aktualizację dla Pokémon Scarlet/Violet, a ta wygląda na rozwiązanie mnóstwa błędów i problemów, które nękają najnowszą kieszonkową przygodę potwora.

Jedną z największych poprawek jest poprawienie problemu Tera Raid, w którym gracze łapali jajko zamiast Walking Wake lub Iron Leaves, co oznacza, że zmieniony Pokémon powinien być teraz możliwy do zdobycia. Podobnie, wprowadzono szereg poprawek skierowanych do hisuiańskiej wersji Zoroark, która jest dostępna dla każdego, kto zamówił w przedsprzedaży nadchodzący dodatek Hidden Treasure of Area Zero.

Jeśli chodzi o pełną listę aktualizacji, znajdziecie ją poniżej.

Wsparcie dla trenerów, którzy złapali jajko zamiast chodzić na czuwanie lub żelazne liście w bitwach Tera Raid

Trenerzy, którzy złapali jajko zamiast Walking Wake lub Iron Leaves w bitwie Tera Raid przed aktualizacją do wersji 1.2.0 Pokémon Scarlet i Pokémon Violet, zostali dotknięci błędem, który uniemożliwił im złapanie któregokolwiek z tych Pokémonów.

Ten błąd został naprawiony, a trenerzy, którzy złapali takie jaja zamiast Walking Wake i Iron Leaves, będą teraz mogli złapać te Pokémony.

Ponadto wydarzenia Tera Raid Battle dla tych dwóch Pokémonów powrócą mniej więcej w tym samym czasie, co ta aktualizacja gry. Odwiedź tę stronę, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wydarzeń związanych z bitwą Tera Raid.

Dostosowania funkcji

Zmieniono termin nadsyłania zgłoszeń do Zawodów Towarzyskich, które znajdują się w sekcji Zawody sieciowe na Stadionie Bitewnym.


 • Przed tą zmianą: Zgłoszenia były dozwolone do momentu rozpoczęcia Konkursu Towarzyskiego.

 • Po tej zmianie: Zgłoszenia będą dozwolone do zakończenia Konkursu Towarzyskiego.

Poprawki

Połącz bitwy


 • Naprawiono błąd w bitwach linków, który powodował, że wybranie opcji Zamień tuż przed osiągnięciem zera przez licznik czasu wyboru mogło nie przełączać się w wybranym Pokémonie, a następnie powodować nienormalne działanie przełączania — i samej bitwy.

 • Naprawiono błąd w bitwach łączy, który powodował, że gdy pozostały czas bitwy wynosił mniej niż minutę, nie był już wyświetlany tam, gdzie powinien.

 • Naprawiono błąd, który występował w bitwach linków, w których, w zależności od ruchu używanego w momencie omdlenia Pokémona, ilość czasu, jaki trener otrzymywał na wybranie następnego Pokémona, był zmniejszony.

Bitwy


 • Naprawiono błąd, który powodował, że zdolność Cud Chew uruchamiała się ponownie co dwie tury po pierwszym uruchomieniu, w przeciwieństwie do tego, co jest napisane w opisie umiejętności.

 • Naprawiono błąd, który pojawiał się, gdy Zoroark terastallizował podczas używania swojej zdolności iluzji, aby przebrać się za innego Pokémona. Na ekranie Sprawdź status, typ Terastallized Zoroark wyświetlał się jako oryginalny typ Pokémona, za którego się przebrał, a nie Typ Tera Zoroarka.

 • Naprawiono błąd, który pojawiał się, gdy Zoroark używał swojej zdolności iluzji, aby przebrać się za innego Pokémona, który już miał terastalizację. Ten błąd spowodował, że typ Zoroarka na ekranie Sprawdź stan był niepoprawnie wyświetlany jako typ Tera Pokémona, za którego przebrał się Zoroark.

 • Naprawiono błąd w podwójnych bitwach z ruchami, które powodowały zmiany statystyk dla Pokémonów używających ruchów. Ten błąd powodował, że zmiany statystyk niepoprawnie następowały dwa razy, jeśli użytkownik trafił dwa przeciwne Pokémony ruchem, podczas gdy przeciwny Pokémon był za Zastępcą.

 • Łączność Pokémon GO

 • Naprawiono główny problem powodujący zawieszanie się gry na ekranie używanym do parowania z kontem Pokémon GO.

Inne


 • Naprawiono błąd wpływający na trenerów, którzy otrzymali Hisuiana Zoroarka z ekranu Tajemniczego Daru jako specjalny bonus do wczesnego zakupu Ukrytego skarbu Strefy Zero dla Pokémon Scarlet lub Pokémon Violet bez uprzedniego zobaczenia Zoroarka w ich grze. Ten błąd powodował, że Zoroark był niepoprawnie wyświetlany jako zarejestrowany w Pokedexach tych trenerów.

 • Zaimplementowano inne wybrane poprawki błędów.

Pokémon Scarlet/Violet

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości