Polski
Gamereactor
lifestyle

Nawet NASCAR nie może uciec od ruchu elektryfikacji

Branża sportów motorowych zaprezentowała w pełni elektryczny prototyp samochodu.

HQ

Ruch elektryfikacji jest w pełnym rozkwicie i obejmuje prawie każdy sektor motoryzacyjny, który wcześniej opierał się na paliwach kopalnych i silnikach spalinowych. Obejmuje to najwyższej klasy sporty motorowe, a nawet sporty motorowe, które wielu spodziewałoby się, że będą jedną z ostatnich linii obrony przed elektryczną przyszłością. Mówimy oczywiście o pożerającej paliwo scenie NASCAR.

Ale nawet NASCAR nie jest w stanie walczyć z przytłaczającymi zmianami, a teraz sporty motorowe zaprezentowały elektryczny prototyp samochodu. To prawda, że jest to trochę dziwny prototyp, ponieważ z jednej strony NASCAR stanowczo stwierdził, że jest "zaangażowany w historyczną rolę silnika spalinowego w wyścigach", ale jednocześnie powiedział, że jest "zaangażowany w dekarbonizację swojej działalności i zmniejszenie własnego śladu węglowego".

W tym miejscu pojawia się ten prototyp, ponieważ NASCAR zamierza go wykorzystać, aby pomóc "osiągnąć publiczne cele zrównoważonego rozwoju związane z elektryfikacją i ładowaniem pojazdów elektrycznych".

Ten prototyp jest napędzany trzema STARD UHP 6-Phase silnikami, które twierdzą, że są w stanie wystrzelić ponad 1,000 kW lub moc szczytową w połączeniu z akumulatorem chłodzonym cieczą o pojemności 78 kWh, Samochód wykorzystuje również hamowanie regeneracyjne do przekształcania energii kinetycznej w moc i został opracowany we współpracy z partnerami NASCAR z Chevroleta, Ford i Toyota.

To jest reklama:

Tak więc, chociaż w najbliższym czasie nie zobaczymy, jak NASCAR wymienia silniki spalinowe na elektryczne na torze wyścigowym, sport motorowy nadal jest zaangażowany w "pozyskiwanie w 100% odnawialnej energii elektrycznej na własnych torach wyścigowych i obiektach do 2028 roku, rozszerzone wysiłki na rzecz przekierowania odpadów i stacje ładowania pojazdów elektrycznych na miejscu".

Nawet NASCAR nie może uciec od ruchu elektryfikacji
NASCAR


Wczytywanie następnej zawartości