Polski
Gamereactor
wiadomości
Neon Blood

Neon Blood to uderzająca gra RPG retro-noir inspirowana Blade Runnerem i Octopath Traveler

Spotkaliśmy się z całym zespołem ChaoticBrain Studios na IndieDevDay.

Na IndieDevDay 2023 w Barcelonie przejrzeliśmy 100+ niezależnych projektów i wybraliśmy 20 z nich do wywiadu z Gamereaktorem. Neon Blood było dość oczywiste.

HQ

"To było jak remiks rzeczy, które kochamy i lubimy", mówi dyrektor techniczny Alejandro Chipelo. "Czerpiemy kilka inspiracji z Blade Runnera ze środowisk, a w szczególności z jednej gry, czyli Octopath Traveler opracowanej przez Square Enix, która bardzo dobrze miesza i łączy postacie pixel art 2D ze środowiskami 3D, a my kochamy RPG".

"Na początku była to metoda prób i błędów", dodaje artysta pikselowy Roi Turregui na temat unikalnej grafiki, "ponieważ na początku trochę trudno jest połączyć te środowiska 3D z pixel artem 2D. Pierwsza iteracja Neon Blood była zupełnie inna, ze znakami smpler i bardzo niskim poli, z mniejszą liczbą pikseli dla postaci i tak dalej, a potem staraliśmy się cieszyć naszą jazdą i wziąć nasz styl z pikselowymi teksturami dla środowisk 3D (...) Dołączyłem później, nie od początku, a kiedy wszedłem, pomyślałem, że musimy wszystko odsycić, ponieważ mamy świetne shadery, które sprawiają, że światła odbijają, więc nie potrzebujemy tych kolorów, potrzebujemy czegoś bardziej noir, ciemniejszego, z jakąś animacją artystyczną. "

"W grze jest tryb, który jest naprawdę przyjemny, to jest tryb detektywa", wyjaśnia w końcu reżyser narracji Daniel Pérez o historii głównego bohatera Axela McCoya, "który pomaga podążać za wskazówkami i grą, myślę, że najciekawszą rzeczą w grze jest to, że musisz podążać za wskazówkami, A kiedy przechodzisz przez grę, stajesz twarzą w twarz z walką, nowymi postaciami, nowymi wrogami, ale najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zbadać. Zaczynasz jak zwykły policjant, zwykły detektyw, a następnie wraz z biegiem narracji stajesz się kluczową częścią rewolucji, która ma na celu zniszczenie podstaw tej cyberpunkowej i noir estetyki. Mamy dwa miasta, jedno bardzo luksusowe i jedno bardzo biedne... "

Obejrzyj cały wywiad, aby dowiedzieć się więcej o Neon Blood, wsparciu programu PlayStation Talents i o tym, jak wydawca Meridiem planuje wydać go w przyszłym roku na prawie każdej większej platformie, w tym na wersji fizycznej.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości