Polski
Gamereactor
wiadomości
Dragon's Dogma

Netflix wyprodukuje anime na podstawie gry Dragon's Dogma

Informację potwierdzilło japońskie studio Sublimation. Doczekamy się również animowanych wersji Ghost in the Shell i Altered Carbon.

HQ

By poszerzyć swoje animowane portfolio, Netflix nawiązał współpracę z japońskim studiem Sublimation w celu wyprodukowania anime na podstawie gry Dragon's Dogma.

Dragon's Dogma zostało stworzone przez Hideakiego Itsuno w 2012 roku i wydane przez Capcom, pierwotnie na poprzedniej generacji konsol, a następnie na PS4 i Xboksie One. Protagonista RPG-a typu hack and slash podróżuje po krainie Gransys wykonując przeróżne zadania, a jego głównym celem jest zabicie potężnego smoka, który zwiastuje koniec świata. Netflix ujawnił następujące szczegóły dotyczące wersji animowanej:

"Historia opowiada o podróży mężczyzny poszukującego zemsty na smoku, który ukradł jego serce. Podczas swojej przygody bohater zostaje przywrócony do życia jako "Arisen". Będzie to przygoda pełna akcji o człowieku stawiającym czoła demonom, które reprezentują siedem grzechów ludzkich".

Reżyser z Sublimation Inc, Atsushi Koishikawa, dodał, że studio jest podekscytowane możliwością zaprezentowania unikalnej animacji korzystającej z techniki cel-shadingu i ręcznie rysowanych tekstur fanom anime na całym świecie.

Dragon's Dogma to jedno z wielu nadchodzących anime od Netflixa. Gigant streamingu nawiązał współpracę z kilkoma innymi studiami w celu poszerzenia oferty.

Przykładowo, studio Anima będzie pracować nad serialem Altered Carbon: Resleeved, tymczasem Production I.G stworzy nowe anime Ghost in the Shell, a choć nie oczekuje się, by miało się ono odnosić do filmowej ekranizacji ze Scarlett Johansson, nie możemy takiej opcji wykluczyć.

Jeśli chodzi o datę premiery anime na podstawie Dragon's Dogma, ta wciąż pozostaje zagadką. Być może serial obejrzymy w przyszłym roku?

Dragon's Dogma

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości