Polski
Gamereactor
wiadomości

Nintendo zgadza się kupić studio Shiver Entertainment, portujące Switcha

W jej obecnym portfolio znajdują się wersje Mortal Kombat 1 i Hogwarts Legacy.

HQ

Jak wielu z Was wie, Embracer Group znacznie redukuje swój portfel firm i pracowników w ramach ogromnej restrukturyzacji swojej działalności. Gearbox i Saber Interactive mają nowych właścicieli, a Free Radical Design musiało się zamknąć. Teraz znamy już losy kolejnego studia szwedzkiego giganta, choć to wydaje się, że znalazło inną, bardziej stabilną firmę-matkę.

Embracer Group i Nintendo zgodziły się kupić 100% udziałów w Shiver Entertainment, studiu z siedzibą w Miami, które specjalizuje się w tworzeniu dużych tytułów na Nintendo Switch. Ich ostatnie główne dzieła to Mortal Kombat 1 i Hogwarts Legacy, więc wydaje się jasne, że Nintendo ma z nimi plan na przyszłość. Jeśli nas pytasz, możliwe, że studio będzie kontynuować swoją obecną działalność, przenosząc kilka dużych gier z innych platform na następcę Nintendo Switch, który ma się ukazać jeszcze w tym (fiskalnym) roku.

Shiver dołącza do Next Level (twórcy Luigi's Mansion 3) i Retro Studios (Metroid Prime 4) jako trzecie studio Nintendo w Ameryce Północnej.

Nintendo zgadza się kupić studio Shiver Entertainment, portujące Switcha
Nintendo Life

Dziękuję, VGC.Wczytywanie następnej zawartości