Polski
Gamereactor
wiadomości
Final Fantasy VII

Nobuo Uematsu, kompozytor muzyki do Final Fantasy, zawiesza karierę

Ma to związek z jego problemami zdrowotnymi.

HQ

Nobuo Uematsu robi sobie przerwę od pracy z powodu złego stanu zdrowia. Kompozytor znany jest ze swoich utworów z gier Final Fantasy, Chrono Trigger, Super Smash Bros. Brawl i wielu innych jRPG-ów.

"Postanowiłem wziąć długi urlop i dać mojemu umysłowi oraz ciału odpocząć. Jeśli mam wrócić, muszę to zrobić w pełni sił", pisze Uematsu na swoim osobistym blogu. "Nie martwcie się. Gdy w pełni wyzdrowieję, wrócę do tego, co robię najlepiej. Chciałbym odpocząć do końca roku, choć nie mogę dokładnie zobowiązać się co do ram czasowych, ale jestem pełen nadziei. Przepraszam za ciężar, jaki ta decyzja nałożyła na moich fanów oraz współpracowników, mam nadzieję, że zrozumiecie i będziecie wspierać mnie w ścieżce, którą wybrałem."

Uematsu pracował nad ścieżkami dźwiękowymi do Granblue Fantasy Project Re:Link, Final Fantasy VII Remake i Project Phoenix. W listopadzie 2016 roku pracował z wokalistką Emiko Suzuki nad piosenką przewodnią dla rozszerzenia Final Fantasy XV: Comrades, którą możecie usłyszeć poniżej.

HQ
Final Fantasy VII

Powiązane teksty



Wczytywanie następnej zawartości