Polski
Gamereactor
wiadomości
Just Cause 4

Nowa runda zwolnień i dwa zamknięcia zakładów w Avalanche Studios

Twórcy Just Cause i Mad Maxa zwolnili 50 pracowników.

HQ

Nawet w takich chwilach, kiedy w szczególny sposób świętujemy przyszłość branży wydarzeniami i dużymi premierami, nie zapominamy, że 2024 okazuje się być najgorszym rokiem w historii dla pracowników, którzy tworzą tytuły, które tak bardzo kochamy. Teraz mamy potwierdzenie, że kolejny duży zespół programistów redukuje liczbę pracowników i biur na całym świecie.

Avalanche Studios, twórcy serii Just Cause, Mad Max, Rage i wielu innych, wydali oświadczenie na swojej oficjalnej stronie internetowej, w którym informują, że zamykają dwie ze swoich pięciu lokalizacji na całym świecie (Nowy Jork i Montreal) i będą redukować globalną siłę roboczą o 9%, co przekłada się na 50 redundancji.

"To wyjątkowo trudna decyzja, ale uważamy, że jest ona niezbędna do zapewnienia stabilnej i zrównoważonej przyszłości firmy.

"Skupiamy się teraz na wspieraniu wszystkich Avalanchers w tym trudnym czasie. Jesteśmy wdzięczni za nieoceniony wkład tych, którzy odchodzą i pozostają zaangażowani w tworzenie niesamowitych wrażeń z gry dla naszych graczy".

W tej chwili nie wiadomo, czy którykolwiek z trwających projektów firmy został dotknięty. Według strony internetowej Game Industry Layoffs, która śledzi utratę miejsc pracy wśród profesjonalistów z branży, tylko w tym roku utracono już ponad 10 200 miejsc pracy.

Just Cause 4

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości