Polski
Gamereactor
lifestyle

Nowe samochody sprzedawane w UE będą miały zamontowane stałe ograniczniki prędkości

Kamery umieszczone z przodu samochodu połączą się z nawigacją satelitarną, aby określić, czy przekraczasz prędkość, czy nie.

HQ

Najwyraźniej organy ścigania ruchu drogowego w całej Unii Europejskiej i Irlandii Północnej uważają, że obecna lista systemów zapobiegających przekraczaniu prędkości nie do końca spełnia swoje zadanie. Aby temu zaradzić, od 7 lipca we wszystkich nowych samochodach sprzedawanych w UE i Irlandii Północnej zostanie zainstalowana kolekcja nowych systemów ograniczenia prędkości, które będą na stałe aktywne.

Jak podaje The Guardian, system zobaczy kamerę wbudowaną z przodu każdego samochodu, która łączy się z technologią nawigacji satelitarnej, aby odczytywać znaki drogowe i określać, czy przekraczasz prędkość, a następnie włączać alarm, jeśli tak się stanie. W przeciwieństwie do poprzednich środków, takich jak ten, aktywuje się ponownie za każdym razem, gdy silnik samochodu zostanie ponownie uruchomiony, co oznacza, że nie możesz nawet próbować ominąć tej funkcji.

Kilka innych funkcji jest na dobrej drodze, aby w końcu stać się obowiązkowymi, w tym automatyczne utrzymywanie pasa ruchu i automatyczne hamowanie awaryjne, które bez wątpienia będą dość irytującą i zaskakującą funkcją dla kierowców, gdy zostaną wprowadzone w nowych pojazdach.

Nowe samochody sprzedawane w UE będą miały zamontowane stałe ograniczniki prędkości
WH_Pics
To jest reklama:


Wczytywanie następnej zawartości