Polski
Gamereactor
wiadomości
The Elder Scrolls V: Skyrim

Oto jak Skyrim zmusił swojego Bezgłowego Jeźdźca do pracy

Twórcy zdradzają, że jeźdźca czeka los gorszy niż śmierć.

HQ

The Elder Scrolls V: Skyrim jest absolutnie pełen tajemnic i easter eggów, na które możesz się nie natknąć nawet po ukończeniu wielu rozgrywek. Bezgłowy Jeździec to jeden z takich sekretów, które można napotkać przypadkowo na drodze.

YouTuber Steve Lee opublikował niedawno film, w którym zapytał twórców Skyrim o ich ulubione dzieła w grze, a jeden z deweloperów podzielił się tym, jak udało im się zmusić Bezgłowego Jeźdźca do pracy bez natychmiastowego uznania go za martwego NPC.

Krótko mówiąc, działało to tak: ponieważ brak głowy w Skyrim sprawiłby, że gra uznałaby cię za martwego, Bezgłowy Jeździec musiał znosić jego głowę wielokrotnie wysadzaną w powietrze, za każdym razem, gdy go napotkano.

Jego głowa zostaje zniszczona, gdy się odradza, co dzieje się poza zasięgiem wzroku gracza, więc nigdy nie zobaczysz, jak Bezgłowy Jeździec traci noggin. Mimo to ciekawym i dość niepokojącym szczegółem jest wiedzieć, że duch wędrujący po drogach Skyrima stał się bezgłowy tylko na chwilę przed spotkaniem z nim.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości