PaiN Gaming rozstało się ze swoim zespołem Dota 2, aby "zapewnić trwałość projektu"
Organizacja zresetowała swoje Dota 2 działania po "rozważeniu żądań".
PaiN Gaming miał nierówny okres w świecie rywalizacji Dota 2, a najlepsze sukcesy osiągnął pod koniec lat 2010. Lata 20. nie były zbyt łaskawe dla organizacji w esporcie, a mimo planów udziału w PGL Wallachia Season 8 od końca tego tygodnia, zespół podjął decyzję o zupełnie innej drodze.
PaiN Gaming oficjalnie zrezygnował z najnowszej Dota 2 listy, naciskając przycisk reset, by lepiej określić swoje miejsce w esporcie. Pełne powody tej zaskakującej zmiany zostały przedstawione w poście w mediach społecznościowych, gdzie dowiadujemy się następujące.
"Przez cały ten proces przeprowadziliśmy dokładną ocenę całego projektu i doszliśmy do wniosku, że to właściwy moment, aby zamknąć ten rozdział, biorąc pod uwagę wymagania, wyzwania strukturalne oraz potrzebę zapewnienia trwałości projektu, aby pozostać na najwyższym poziomie konkurencyjnym."
Mając to na uwadze, Máximo "Wits" Orozco Alza, Gonzalo "DarkMago" Herrera, Frank "Frank" Ayala, Elvis "Scofield" Peña, Yelsthin "Elmisho" Hurtado, trener Juan "Vintage" Angulo, analityk Ryan "Tristan" Piero Angulo Diaz oraz menedżer Edson "EdsonVera" Enrique Vera Bazan zostali zwolnieni ze swoich kontraktów.
Nie jest jasne, co przyniesie przyszłość PaiN Gaming w przestrzeni Dota 2, ale zespół kończy, wyjaśniając: "może nasze drogi znów się skrzyżują w przyszłości."




