Polski
Gamereactor
wiadomości
Under the Waves
Featured: Gamescom 2022 Coverage

Parallel Studio opowiada nam o przyjaznym dla środowiska podejściu Under the Waves

Oceaniczna gra przygodowa jest wydawana przez Quantic Dream i zadebiutuje w przyszłym roku.

HQ

Podczas naszego pobytu na Gamescomie kilka tygodni temu mieliśmy okazję sprawdzić nadchodzącą podwodną fabularną grę przygodową Parallel Studio, Under the Waves. Tytuł ten, wydawany przez Quantic Dream, opowiada historię Stana, zawodowego nurka, który zaczyna doświadczać dziwnych wydarzeń podczas samotności swojej oceanicznej misji.

Sama gra oferuje szeroki krajobraz oceaniczny do zbadania, a jak powiedział nam reżyser gry Ronan Coiffec podczas wywiadu w GC (który można zobaczyć w całości poniżej), ma nawet dość przyjazny dla środowiska cel.

"W rzeczywistości jesteśmy związani z Surfrider Foundation Europe, która jest stowarzyszeniem pozarządowym, które pracuje nad ochroną oceanów" - powiedział nam Coiffec. "Dzięki tej grze naprawdę zdecydowaliśmy się uchwycić mocne przesłania, ale nie w twarz gracza, nie jak greenwashing rzeczy. Naprawdę chcieliśmy wykorzystać gry wideo jako medium, a dzięki tej interaktywności umieścić silne przesłania na temat ekologii i szacunku dla oceanu, więc po prostu dodajemy kilka małych interaktywnych rzeczy, aby wskazać palcem, co gracz może zrobić i jaki jest wpływ człowieka na oceany. "

HQ

To, do czego odnosi się Coiffec, można zobaczyć między innymi w systemie craftingu, który pozwala graczom tworzyć nowe przedmioty, a następnie ponownie wykorzystywać wszelkie wyrzucone materiały i przedmioty w późniejszym terminie do innego celu, aby zapobiec pozostawianiu odpadów i unoszeniu się w oceanie.

Under the Waves nie ma obecnie dokładnej daty premiery, ale powiedziano nam, że tytuł pojawi się w 2023 roku, na PC, PlayStation i Xbox.

Under the Waves

Powiązane teksty

0
Under the WavesScore

Under the Waves

RECENZJA. Przez Petter Hegevall

Czteroletnia córka Sama zmarła, a jego żal jest na dobrej drodze do zabicia go, co prowadzi go do odwiedzenia dna morza, gdzie izolacja reprezentuje jego stratę...Wczytywanie następnej zawartości