Polski
Gamereactor
wiadomości

Paramount i Skydance zgadzają się na połączenie i utworzenie New Paramount

Dwaj tytani rozrywki mają się spotkać, aby stworzyć "firmę medialną i technologiczną nowej generacji".

HQ

Już od jakiegoś czasu słyszymy plotki i widzimy doniesienia na ten temat, ale w końcu jest to oficjalne. Paramount Global i Skydance Media zgodzili się połączyć w ramach ogromnej, przełomowej umowy, która doprowadzi do stworzenia "firmy medialnej i technologicznej nowej generacji", która ma zostać nazwana New Paramount.

Transakcja ma zostać zrealizowana w dwóch etapach. Pierwszym z nich będzie przejęcie przedsiębiorstwa National Amusements, które posiada pakiet kontrolny w Paramount, a następnie fuzja Skydance i Paramount Global.

To posunięcie sprawi, że zasoby finansowe, wiedza technologiczna i umiejętności operacyjne Skydance zostaną dopasowane do bogactwa własności intelektualnej w filmach, telewizji i grach wideo, które Paramount ma do dyspozycji. W komunikacie prasowym czytamy:

"Nowy Paramount będzie głównym, kreatywnym miejscem dla gawędziarzy, poświęconym najwyższej jakości treściom i będzie mógł poprawić rentowność, wspierać stabilność i niezależność twórców oraz umożliwić większe inwestycje w obszarach wzrostu. Transakcja ustabilizuje i wzmocni Paramount jako światowej klasy przedsiębiorstwo medialne, koncentrujące się na postępie technologicznym na wielu platformach rozrywkowych, w tym animacji, gier, filmu, sportu, wiadomości i telewizji.

New Paramount będzie kierowany przez Davida Ellisona jako prezesa i dyrektora generalnego, a Jeff Shell przejmie obowiązki prezesa.

Transakcja zakłada zainwestowanie do 6 miliardów dolarów wParamount Skydance dolarów, a po jej sfinalizowaniu mówi się, żeNew Paramount będzie wyceniana na około 28 miliardów dolarów.

Paramount i Skydance zgadzają się na połączenie i utworzenie New Paramount
K I Photography / Shutterstock.com


Wczytywanie następnej zawartości