Polski
Gamereactor
wiadomości

Phil Spencer o zamykaniu studiów: "Muszę prowadzić zrównoważony biznes"

Spencer powtórzył, że te decyzje były trudne do podjęcia.

HQ

Podczas gdy wszyscy obecnie wychwalają Xboksa po bardzo solidnej prezentacji zeszłej nocy, warto pamiętać, że jeszcze niedawno przyszłość marki wydawała się zagrożona po wielu zamknięciach studiów, grach pojawiających się na innych platformach i dużej liczbie zwolnień.

W rozmowie z IGN szef Xboksa, Phil Spencer, otworzył się na temat zamknięcia studia. "Zamknięcie jakiegokolwiek zespołu jest oczywiście trudne dla poszczególnych osób, a także dla zespołu [Xbox]" – powiedział. "Nie mówiłem o tym publicznie, ponieważ teraz jest czas, abyśmy skupili się na zespole i jednostkach [...] i chcę się upewnić, że robimy to, co właściwe dla osób w zespole. Nie chodzi o mój PR, nie chodzi o PR Xboxa. Chodzi o te zespoły".

Spencer zaczął nieco uzasadniać zamknięcia. "Wielokrotnie powtarzałem, że muszę prowadzić zrównoważony biznes wewnątrz firmy i rozwijać się, a to oznacza, że czasami muszę podejmować trudne decyzje, które, szczerze mówiąc, nie są decyzjami, które kocham, ale decyzjami, które ktoś musi podjąć".

Wiele krytyki zostało rzucone na Xboksa za zamknięcie Arkane Austin, Tango Gameworks, Alpha Dog Games i Roadhouse Studios. Tango wzbudziło najwięcej ognia, ponieważ jego najnowsza wersja Hi-Fi Rush była mniejszą grą, która przyciągnęła świetne reakcje sprzedaży i krytyków, coś, czego Xbox powiedział, że chce więcej dni po zamknięciu.

Co sądzisz o komentarzach Spencera?

Phil Spencer o zamykaniu studiów: "Muszę prowadzić zrównoważony biznes"


Wczytywanie następnej zawartości