Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości

PlayStation 6 nie pojawi się w najbliższym czasie

Nowy raport rzucił nieco światła na oś czasu Sony.

HQ

Dokument związany z trwającym wykupem Activision Blizzard przez Microsoft przypadkowo ujawnił wgląd w harmonogram biznesowy Sony.

Szczegółowo omówiono obawy, że Microsoft może wycofać serię Call of Duty z platform PlayStation i jak wpłynie to na zdolność Sony do konkurowania z firmą. W dokumencie stwierdzono, że Sony obawia się, że jego platforma nowej generacji może zostać osłabiona i niezdolna do konkurowania, ponieważ straciłaby dostęp do Call of Duty i innych tytułów Activision przed planowaną datą premiery.

Jak stwierdziło Sony w tym samym raporcie, przewidują, że seria będzie niedostępna do 2027 roku. Oznacza to, że następna generacja PlayStation powinna pojawić się w 2027 roku lub później, dając PlayStation 5 dość długą żywotność.

Warto zauważyć, że szef Xboxa, Phil Spencer, wielokrotnie potwierdzał zobowiązanie do utrzymania Call of Duty natywnie na PlayStation, ale jak dotąd nie osiągnięto żadnej faktycznej umowy.

PlayStation 6 nie pojawi się w najbliższym czasie

Dzięki, Eurogamer.Wczytywanie następnej zawartości