Polski
Gamereactor
wiadomości

PlayStation ogłasza nowych, interesujących liderów

Twórca Killzone i Horizon: Zero Dawn, Hermen Hulst, dostaje awans wraz z weteranem Sony, Hideaki Nishino.

HQ

We wrześniu ubiegłego roku Jim Ryan potwierdził, że 31 marca przejdzie na emeryturę jako dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment. To sprawiło, że Hiroki Totoki pozostał tymczasowym dyrektorem generalnym SIE przez ostatnie sześć tygodni, ale japońska firma w końcu znalazła odpowiednich zastępców.

Tak, to zamienniki liczby mnogiej. Sony ujawnia, że Hermen Hulst i Hideaki Nishino zastąpią Ryana na stanowisku współdyrektorów generalnych 1 czerwca.

Niektórzy z was być może słyszeli o Hermenie Hulście lub przynajmniej widzieli go w State of Play, showcase'ie lub wywiadzie. Obecnie jest szefem PlayStation Studios i był współzałożycielem studia Horizon: Zero Dawn i Guerrilla Games, które zajmuje się tworzeniem Killzone. Nishino-san jest również weteranem w Sony, ale był bardziej za kulisami. Wydaje się, że tak będzie również w przyszłości.

Mówię to, ponieważ będą mieli inne obowiązki. Hulst będzie dyrektorem generalnym SIE's Studio Business Group, w skład której wchodzą PlayStation Studios, Bungie i PlayStation Productions. Ta ostatnia część oznacza, że będzie również odpowiedzialny za nadchodzące filmy, programy telewizyjne, komiksy i tym podobne oparte na franczyzach PlayStation.

W międzyczasie Nishino-san będzie dyrektorem generalnym Platform Business Group. Zasadniczo będzie nadzorował wszystko, co nie jest związane z tworzeniem oprogramowania. Zamiast tego zajmuje się technologią, produktami, usługami i doświadczeniem platformowym SIE, jednocześnie dbając o wydawców zewnętrznych, relacje z programistami, marketing sprzętu i tym podobne.

Czas pokaże, czy to dobre rozwiązanie, aby gracz i były twórca gier kierował częścią rozrywkową PlayStation, a ktoś inny zajmował się innymi rzeczami. Czy uważasz, że doprowadzi to do lepszego PlayStation?

PlayStation ogłasza nowych, interesujących liderów


Wczytywanie następnej zawartości