Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
wiadomości
Resident Evil 4 (2004)

Plotka: Remake Resident Evil 4 już powstaje

Czy to oznacza, że Code Veronica nie otrzyma remake'u?

HQ

Po sukcesie remake'ów Resident Evil 2 i 3 wydaje się bardzo prawdopodobne, że Capcom będzie kontynuował ten trend w przyszłości, a według VGC kolejnym projektem dewelopera jest Resident Evil 4. Portal opisał szczegóły domniemanego remake'u, nie podając jednak źródeł i wspominając, że posiada informacje od anonimowych osób bliskich firmie.

Istnieje kilka powodów, dla których wybór Resident Evil 4 jest naszym zdaniem co najmniej dziwny, począwszy już od samej gry. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich odsłon serii, "czwórka" jest stosunkowo nową grą akcji z perspektywy trzeciej osoby, co oznacza, że remake jest jej o wiele mniej potrzebny.

Równie dziwnym ruchem ze strony Capcomu byłoby bezpośrednie przejście do czwartego Residenta i całkowite pominięcie Code Veroniki, która jest nie tylko następną grą w kolejności chronologicznej, ale też zestarzała się o wiele gorzej.

Na razie nie mamy oficjalnego potwierdzenia tych informacji, dlatego zalecamy przymrużyć na nie oko, przynajmniej dopóki Capcom nie zabierze głosu w sprawie.

Resident Evil 4 (2004)

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości