Polski
Gamereactor
wiadomości
Resident Evil 9

Plotka: Resident Evil 9 podobno opóźniona do końca 2025 lub 2026 roku

Informator, który wcześniej ujawnił, że pojawi się na początku 2025 roku, teraz zaprzecza swoim twierdzeniom.

HQ

Wygląda na to, że Capcom ma w swoich rękach o wiele więcej Resident Evil, niż może przyswoić przepływ informacji poufnych. Albo to, albo w ostatnich tygodniach nastąpiły zmiany w pierwotnym planie. Tak czy inaczej, wciąż nie ma oficjalnego słowa na temat kolejnej dużej części serii, po premierze Resident Evil Village trzy lata temu.

Zamieszanie pochodzi teraz od niegdyś wiarygodnego informatora Dusk Golem, który w przeszłości miał całkiem niezłe osiągnięcia w Capcomie i serii horrorów, a teraz prostuje swoje wcześniejsze informacje o możliwej premierze Resident Evil 9 na początku 2025 roku. Zamiast tego teraz przesuwa wydanie z powrotem do "2025/2026", co z pewnością jest znacznie bardziej niejednoznacznym i szerszym oknem, niż byśmy chcieli. Insider zdecydował się również zaoferować wiele informacji dotyczących innych projektów RE, nad którymi pracuje Capcom, i są dobre i złe wieści.

Zacznijmy od tego, co "bolesne". Dusk Golem kategorycznie zaprzecza, że trwają prace nad remakiem oryginalnego Resident Evil. Nie byłoby go też dla Resident Evil 5, przynajmniej nie w tej chwili. Twierdzi jednak, że trwają prace nad Resident Evil Zero i RE: Code Veronica, a on po raz pierwszy usłyszał o nich rok temu.

Z pewnością nie jest to najlepsza wiadomość dla fanów serii, ale przynajmniej mamy lekką satysfakcję, słysząc inne głosy, takie jak Necrolipe twierdzą, że te nadchodzące tytuły z serii pojawią się również natywnie na Nintendo Switch 2.

Resident Evil 9

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości