Polski
Gamereactor
wiadomości
Hogwarts Legacy

Po raz pierwszy od dekady gra piłkarska EA nie była najlepiej sprzedającym się tytułem pudełkowym w Wielkiej Brytanii w ciągu roku kalendarzowego

Hogwarts Legacy osiągnął to, co wydawało się niemożliwe.

HQ

Jeśli kiedykolwiek miałeś wątpliwości, że Brytyjczycy lubią piłkę nożną, wystarczy, że rzucisz okiem na największy fizyczny tytuł każdego roku w ciągu ostatniej dekady. Uwaga spoiler... To był mecz FIFA. A przynajmniej tak było, ponieważ po zmianie nazwy na EA Sports FC piłkarska oferta EA zdołała się potknąć i ostatecznie zostać pokonana jako największa gra pudełkowa w Wielkiej Brytanii w ciągu roku kalendarzowego.

Jak podaje Gamesindustry.biz, Hogwarts Legacy zakończył rok 2023 jako najlepiej sprzedający się tytuł fizyczny w Wielkiej Brytanii, powstrzymując szarżę EA Sports FC 24, która po premierze pod koniec września przyciągnęła mega liczby. Aby udowodnić, jak wielka to była sprawa, ostatni raz gra piłkarska EA nie była największą fizyczną grą w 2013 roku, kiedy Grand Theft Auto V zadebiutowała i wstrząsnęła światem.

Mówi się, że podział sprzedaży Hogwarts Legacy spowodował, że ponad 50% sprzedaży pudełkowej dotyczyło PS5, następnie PS4, a następnie Nintendo Switch (mimo że premiera na platformie odbyła się dopiero w listopadzie). Nie trzeba dodawać, że gra wydawała się mieć trudniejszy czas z przyciągnięciem graczy Xboksa, przynajmniej w sensie sprzedaży fizycznej.

Hogwarts Legacy

Powiązane teksty

0
Hogwarts LegacyScore

Hogwarts Legacy

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

Prawie dwa lata później niż pierwotnie zamierzano, nadszedł czas, aby spróbować życia jako uczeń Hogwartu. Ale czy jest to ostateczny symulator Harry'ego Pottera?Wczytywanie następnej zawartości