Polski
Gamereactor
wiadomości
Nom Nom: Cozy Forest Café

Podnosząca na duchu gra w dekorację rytmiczną Nom Nom: Cozy Forest Café sprawia wrażenie, jakby Animal Crossing spotykało Cooking Mama

"Było wiele "różowych gier", które zostały nazwane, gier, które bardziej sprzedają dziewczynom i myślę, że każde dziecko je lubi".

HQ

Kiedy zauważyliśmy Nom Nom: Cozy Forest Café spacerującego po IndieDevDay w Barcelonie, w pewnym sensie stało się to znajome i szybko zdaliśmy sobie sprawę dlaczego: jego solodev to Anaïs Salla, która wcześniej wydała Minabo: A Walk Through Life jako projektantka gier dla DevilishGames. Jednak słodycz jest w zasadzie jedyną cechą wspólną obu gier.

HQ

"[Nom Nom] to gra rytmiczna i dekoracyjna", opisuje Salla. "To trochę ukłon w stronę wczesnych gier flash z 2000 roku, więc kiedy wchodziłeś na stronę Barbie i grałeś w przebieranki i dekoracje, a nie było to wiele konfrontacji, więc nie jest to gra konfrontacyjna, to nie jest trudna gra. To po prostu gra, którą można się cieszyć, cieszyć się jedzeniem, gotowaniem i rozmową ze zwierzętami".

"Zwierzęta nauczą cię, jak je zrobić", dodaje o różnych przepisach, "i musisz je ugotować za pomocą minigry rytmicznej, zanim je udekorujesz, a następnie możesz je podać. Będziesz miał stronę internetową własnej stołówki i możesz dzielić się zdjęciami, które tam robisz".

"Myślę, że jest tam wiele straconych szans", mówi projektant gier o mieszance gatunków, "ponieważ było wiele "różowych gier", które zostały nazwane, gier, które bardziej sprzedają dziewczynom i myślę, że każde dziecko je lubi. Myślę więc, że brakuje teraz rynku... chodzi o to, że nie wypełniają tego rynku, więc myślę, że powinniśmy spróbować dać tym dzieciom i ludziom, którzy lubią kreatywność bardziej niż konflikt".

"Niedawno uruchomiliśmy Minabo w kwietniu", wspomina na koniec o poprzednim wysiłku studia, który naturalnie zakiełkował wiosną. "Gra jest eksperymentalna i opowiada o życiu, trochę symulatorze chodzenia z rzepą. To trochę dziwne, ale dużo mówi o życiu i śmierci oraz relacjach międzyludzkich, i jest to trochę wyjątkowa gra i ludzie wydają się bardzo ją lubić. (...) Tak więc Minabo było bardzo głębokie w swoim przesłaniu, więc myślę, że tutaj staram się być bardziej podnoszący na duchu, tak, ponieważ jak powiedziałem, Minabo dużo mówi o śmierci i związkach, więc tutaj możesz nawiązać relacje z klientami i zaprzyjaźnić się z nimi, ale to nie będzie tak głębokie.

Obejrzyj cały wywiad, aby zobaczyć, jak naprawdę działają mini gry kulinarne i wiele więcej o Nom Nom: Cozy Forest Café, która ma być dostępna na Nintendo Switch, PlayStation, Xbox, PC i urządzeniach mobilnych na początku 2024 roku. Wcześniej będzie można spróbować jego dema w ramach zbliżającego się Steam Next Fest (9-16 października).

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości