Polski
Gamereactor
wiadomości
Cyberpunk 2077

Pozew inwestora Cyberpunk 2077 osiąga ugodę w wysokości 1,85 miliona dolarów

To dużo wirów.

HQ

Pomimo tego, że Cyberpunk 2077 był w stanie uratować swoją reputację w 2022 roku, wszyscy pamiętają absolutną katastrofę samochodową, która była stanem premiery gry w 2020 roku. Okazało się tak źle, że inwestorzy w CD Projekt Red pozwali dewelopera.

Pozew ten został złożony w grudniu 2020 roku. Teraz, ponad dwa lata później, sędzia zgodził się na ugodę w wysokości 1,85 miliona dolarów, która ma zostać wypłacona inwestorom. Większość akcjonariuszy, którzy nabyli akcje do 2020 r., kwalifikuje się do funduszy rozliczeniowych w wysokości około 0,50 USD za akcję.

Pozew opierał się głównie na fakcie, że CD Projekt Red wprowadza konsumentów w błąd co do tego, jak gra będzie działać na konsolach poprzedniej generacji. PS4 i Xbox One mocno zmagały się z Cyberpunk 2077, ale ponieważ kody recenzji były rozdawane tylko na PC, niewielu zdawało sobie z tego sprawę.

Sprawy mają się teraz znacznie lepiej dla Cyberpunk 2077 i oczekuje wydania pierwszego rozszerzenia po latach konsekwentnych aktualizacji, aby doprowadzić grę do stanu gry. Wciąż istnieje szansa, że CD Projekt Red odwoła się od tej decyzji, ale taka okazja pojawi się jeszcze w tym roku.

Dzięki, ArsTechnica.

Cyberpunk 2077

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości