Polski
Gamereactor
wiadomości
Final Fantasy XIV

Producent Square Enix: "Chcielibyśmy" wypuścić Final Fantasy XIV dla formatu Nintendo

"Dołożymy wszelkich starań i nadal będziemy ciężko nad tym pracować i kontynuować nasze wysiłki".

HQ

Final Fantasy XIV została wydana w 2010 roku, ale spotkała się z tak ostrą krytyką, że Square Enix wycofało grę, zanim wydało ją ponownie w 2013 roku po poważnych zmianach. Gra radziła sobie wtedy znacznie lepiej i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych gier fabularnych online ze wszystkich.

Na początku tego roku nowa publiczność miała szansę zagrać w tę przygodę po tym, jak została ona w końcu wydana na Xboxa, wcześniej była dostępna tylko na PC i PlayStation. Ale być może w końcu pojawi się również na Switchu 2, na co reżyser i producent gry Naoki Yoshida mówi, że ma nadzieję w wywiadzie dla Easy Allies (transkrypcja Nintendo Everything):

"Moim marzeniem lub celem od ponad dziesięciu lat jest to, aby gracze mogli grać Final Fantasy XIV niezależnie od urządzenia i mieć dostęp do serwerów, aby wejść i uzyskać dostęp do tego samego świata.... Od lat rozmawialiśmy o wydaniu gry na platformę Xbox, więc oczywiście chcielibyśmy, aby nasz tytuł był dostępny na platformie Nintendo i chcemy kontynuować nasze wysiłki. Ale zajęło to dużo czasu - z Xboksem rozmawialiśmy dosłownie przez lata, a teraz w końcu dochodzi to do skutku. Dołożymy wszelkich starań i nadal będziemy ciężko nad tym pracować i kontynuować nasze wysiłki. W końcu byłoby fajnie - coś, co chcielibyśmy w pewnym sensie zbadać i urzeczywistnić pewnego dnia".

Jak widać, nie ma potwierdzenia, że to rzeczywiście nadchodzi, ale wydaje się przynajmniej dość prawdopodobne, że stanie się to prędzej czy później, lub jak to interpretujesz?

Final Fantasy XIV

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości