Przywódca Korei Północnej potwierdza plany rozbudowy sił nuklearnych
Kim Jong Un obiecuje wzmocnić siły nuklearne w obliczu rosnących napięć ze Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami.
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un po raz kolejny potwierdził zaangażowanie swojego kraju w rozbudowę swoich sił nuklearnych, oskarżając Stany Zjednoczone o podsycanie globalnych konfliktów i zagrażanie stabilności w regionie.
W przemówieniu wygłoszonym z okazji 77. rocznicy powstania Koreańskiej Armii Ludowej Kim wyraził niezadowolenie z zacieśniającej się współpracy wojskowej między Stanami Zjednoczonymi, Japonią i Koreą Południową. Twierdzi on, że działania te zaburzają równowagę militarną w Azji Północno-Wschodniej i stanowią poważne wyzwanie dla bezpieczeństwa Korei Północnej.
Mimo krytyki Kim podkreślił, że Korea Północna nie dąży do niepotrzebnych napięć, ale będzie nadal podejmować środki zaradcze, aby utrzymać regionalną równowagę militarną. Kim powtórzył również poparcie swojego kraju dla działań Rosji w trwającej wojnie na Ukrainie, co jeszcze bardziej umacnia więzi między oboma narodami. Na razie nie wiadomo jeszcze, jak te wydarzenia wpłyną na sytuację bezpieczeństwa w regionie.

