Polski
Gamereactor
wiadomości

Raport: Brytyjski sprzedawca detaliczny GAME wstrzyma sprzedaż gier w wersji fizycznej

Wkrótce nośniki fizyczne będzie można kupić tylko w przedsprzedaży.

HQ

Wydaje się, że brytyjski sprzedawca detaliczny GAME zmierza w kierunku cyfrowej przyszłości. Nowy raport stwierdza, że kultowa sieć detaliczna wstrzyma sprzedaż w sklepach fizycznych gier i sprzętu do gier.

Raport, który pochodzi z Gfinity Esports, stwierdza, że nadal będziesz mógł kupić fizyczne nośniki ze sklepu, ale będziesz musiał je zamówić w przedsprzedaży. Obecnie nie jest jasne, czy premiery konsol o północy odbędą się jeszcze w GAME.

W ostatnich latach GAME poszedł dalej w kierunku sprzedaży fizycznej, ale nie gier. Zamiast tego w sklepach znajdziesz Funko Pops, przedmioty kolekcjonerskie, inne gry planszowe, zabawki i nie tylko, a rzeczywiste gry coraz bardziej sprawiają wrażenie, jakby grały drugie skrzypce.

Wydaje się, że GAME stracił również swoją pozycję na rynku samochodów używanych, gdzie inny brytyjski sprzedawca detaliczny CeX zdołał go prześcignąć. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy jest przyszłość dla GAME w tym nowoczesnym świecie gier.

AKTUALIZACJA: GAME odpowiedział na to zgłoszenie (dzięki, Eurogamer), mówiąc, co następuje:

"To doniesienie jest kategorycznie nieprawdziwe, GAME nadal wspiera rynek gier fizycznych, oferując szeroką gamę gier fizycznych, sprzętu, oprogramowania, akcesoriów i cyfrowych kart podarunkowych, w sklepach i online".

Raport: Brytyjski sprzedawca detaliczny GAME wstrzyma sprzedaż gier w wersji fizycznej


Wczytywanie następnej zawartości