Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
esport
League of Legends

Raport: NLC walczy o przetrwanie

Nastąpiło to po ostatnich zmianach wprowadzonych przez Riot Games na europejskiej scenie League of Legends.

HQ

Wygląda na to, że jedna z regionalnych lig League of Legends, która dotyczy Wielkiej Brytanii i krajów nordyckich, jest w tarapatach. Odkąd Riot Games ogłosiło gruntowne zmiany w regionie EMEA, zarówno na poziomie LEC, jak i lig regionalnych, takich jak NLC, organizacja wydaje się borykać z wieloma problemami.

Jak donosi Dot Esports, liga ma trudności ze znalezieniem funduszy i sponsorów, a wraz z wycofaniem się drużyn i większych organizacji, NLC stoi przed dylematem, z którego może się nie podnieść.

Jest to zgodne z niedawnym oświadczeniem NLC, w którym wspomniano, że będzie musiała ograniczyć swoją działalność z powodu nieosiągnięcia celów partnerstwa, co oznacza, że nie będzie już uznawana za akredytowaną ligę regionalną na scenie LoL.

Mając to na uwadze, NLC oświadczyło: "będziemy kontynuować nasze rozmowy z Riot Games i potencjalnymi partnerami komercyjnymi w regionie, aby opracować ulepszoną koncepcję od 2024 roku".

W tej chwili NLC będzie chciała zorganizować sezon wiosenny na początku 2023 roku.

League of Legends

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości