Polski
Gamereactor
wiadomości

Raport: Spodziewaj się mniejszej liczby gier AAA w przyszłości

Koszty ich opracowania znacznie wzrosły, podobnie jak czas potrzebny na ich wykonanie, a teraz kilku wydawców twierdzi, że będą musieli spowolnić wydania.

HQ

Jeśli uważasz, że ostatnio brakuje dużych gier, powinieneś być przygotowany na to, że sytuacja może się jeszcze pogorszyć. Dziennikarz Stephen Totilo napisał raport na ten temat na swojej stronie Game File i wskazuje, że Microsoft, Nintendo, Sega i Square Enix wskazały, że w przyszłości będą musiały zwolnić tempo głównych tytułów.

Powodem jest to, że koszty po prostu gwałtownie wzrosły, podobnie jak czas potrzebny na stworzenie dużych gier dzisiaj, jak powiedział niedawno Microsoft w wywiadzie:

"Koszty związane z tworzeniem tych pięknych hitów AAA rosną, a czas potrzebny na ich stworzenie rośnie".

Dyrektor generalny Nintendo, Shuntaro Furukawa, powiedział niedawno coś podobnego w związku z raportem kwartalnym firmy, a Sega stwierdziła w swoim najnowszym raporcie kwartalnym, że "rosnące koszty pracy i dłuższe okresy rozwoju" są palącym problemem. Dodajmy do tego Square Enix, które twierdzi, że "będzie dążyć do przejścia od ilości do jakości".

Można rozsądnie podejrzewać, że sytuacja jest taka sama również w przypadku innych wydawców, a Sony powiedziało na początku tego roku, że nie powinniśmy spodziewać się żadnych dużych gier z ich najsłynniejszej serii najwcześniej do kwietnia 2025 roku.

Co o tym sądzisz, czy gry muszą stawać się coraz większe z każdą nową odsłoną, czy może nadszedł czas, aby ponownie rozważyć koncepcję AAA?

Raport: Spodziewaj się mniejszej liczby gier AAA w przyszłości


Wczytywanie następnej zawartości