Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Razer Kiyo Pro Ultra

Kosztuje 300 funtów, ale jest też naprawdę dobry.

Powiedzieliśmy to już wcześniej i powiemy to jeszcze raz; w tym nowym świecie, na zawsze zabarwionym i zmienionym przez pandemię COVID-19, zawsze istnieje zwiększone zapotrzebowanie na solidną kamerę internetową. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć karierę Twitch w zaciszu swojej sypialni, czy też wyglądać jak najlepiej na następne spotkanie, a wszyscy producenci, którzy za nimi stoją, już o tym wiedzą.

Większość producentów natychmiast zwiększyła rozwój i produkcję kamer internetowych, ale Razer próbuje teraz zawstydzić wszystkich jednym z najdroższych i być może najlepszych. Oto Kiyo Pro Ultra.

Tak, istnieje zarówno "Pro", jak i "Ultra" w tej samej nazwie. To samo w sobie jest dość szalone, ale za tymi słowami kryje się również czyn. Po pierwsze, jest to największy czujnik, jaki można znaleźć w kamerze internetowej, 1/1,2-calowy Starvis 2 czujnik fotografujący piksele przy 2,9 mikrona, który może dostarczyć 4K / 30 klatek na sekundę w RAW lub 4K / 24-bit nieskompresowany przez przysłonę f / 1.7, więc jest tu poważny sprzęt.

Razer Kiyo Pro Ultra

Samo urządzenie jest okrągłe i wystaje sporo na ekranie komputera. Istnieje jednak fizyczna przysłona, która opiera kawałek plastiku przed czujnikiem, gdy nie jest używany, a USB-C można wyjąć, aby można było samodzielnie manipulować okablowaniem. Zacisk jest dość wszechstronny i można go regulować w razie potrzeby. Należy jednak powiedzieć, że waży 348 gramów, co tak naprawdę nie jest niczym i wymaga od ciebie trochę majstrowania, zanim uzyskasz pożądany rezultat.

To jest reklama:

Kiyo Pro Ultra jest całkowicie plug-and-play, a nawet jeśli nie zainstalujesz Synapse, to automatyczne ustawianie ostrości, automatyczna ekspozycja i automatyczny balans są włączone, co daje optymalne wyniki, gdy jedna twarz jest wyśrodkowana w środku kadru, co i tak ma miejsce w 99% przypadków. Możesz jednak za pomocą Synapse ustawić ISO, czas otwarcia migawki i inne ustawienia, a także włączyć rozpoznawanie twarzy, aby ostrość mogła przesuwać się bardziej naturalnie, jeśli na przykład umieścisz obiekt przed twarzą, na której chcesz ustawić ostrość.

Jednak przy tak dużej matrycy jest o wiele więcej światła do zabawy, a to oznacza również, że kamera działa znacznie lepiej w gorszych warunkach oświetleniowych niż, powiedzmy, Logitech Brio. To denerwujące, że nie ma tu 60 klatek na sekundę, niektórzy powiedzieliby, że jest to kluczowe i z pewnością możemy to śledzić. Teoretycznie możesz to również uzyskać tutaj, ale wymaga to obniżenia do 1080p.

Razer Kiyo Pro Ultra

Szczerze mówiąc, nigdy nie widzieliśmy tak przyjemnego skupienia jak na Kiyo Pro Ultra. Naturalne rozpoznawanie twarzy tworzy jedwabisty efekt bokeh, który naturalnie rozmywa tło i tworzy odważne warstwy w materiale filmowym, ale ostrość jest ostra jak brzytwa - za każdym razem. Szczerze mówiąc, wygląda po prostu lepiej niż cokolwiek innego, co znajdziesz na rynku.

To jest reklama:

Jest też mikrofon, ale nie jest to bezpośredni zamiennik solidnego mikrofonu. Ale poza tym i okrutną ceną prawie 300 funtów, trudno nie polecić Kiyo Pro Ultra każdemu, kto chce solidnego obrazu.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości