Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Razer Wolverine V2 Pro

Razer naprawdę popełnił tutaj błąd.

Sony jest zaledwie kilka dni od wydania własnego kontrolera pro dla PS5, DualSense Edge, i chociaż ten konkretny produkt stał się kontrowersyjny ze względu na ogłoszenie przez Sony nieco niższej żywotności baterii, po raz pierwszy gigant technologiczny i gier nie tylko opiera się na zaufanych stronach trzecich, aby produkować akcesoria na swoją platformę - teraz sami wkraczają do akcji.

Co to oznacza dla producenta takiego jak Razer, który właśnie wydał zaktualizowaną wersję swojego Wolverine Pro w szczególności na PlayStation 5? Cóż, oznacza to, że jego funkcje muszą być postrzegane w odniesieniu do DualSense Edge.

Razer Wolverine V2 Pro

A zaczyna się bardzo, bardzo źle. Wolverine V2 Pro jest nie tylko droższy niż DualSense Edge mierzony zalecaną ceną rynkową (199 USD w porównaniu z 249 USD), ale dostajesz o wiele mniej z nim w Razer. Nie ma etui podróżnego, nie ma miejsca do przechowywania, nie ma mechanizmu ładowania, takiego jak Xbox Elite Series 2 firmy Microsoft - masz nawet tylko dwie dodatkowe powierzchnie dla drążków analogowych. Nie dwa zestawy. Tylko dwa.

Jest to więc wystarczająco odważne, gdy mówimy o produkcie, który w dużej mierze polega na dostosowywaniu i indywidualnym dostosowywaniu czegoś, aby uczynić cię lepszym w grach i zapewnić bardziej satysfakcjonujące wrażenia.

To jest reklama:

Nie oznacza to, że Wolverine V2 Pro nie ma dobrych kart w rękawie. Dla tych, którzy uważają, że drążki analogowe powinny być przesunięte, tak jak na Xbox, mogą to znaleźć tutaj, a zarówno oświetlenie Chroma, jak i lepszy D-pad z ośmioma oddzielnymi kliknięciami mecha są niezwykle satysfakcjonujące w użyciu. Ogólnie rzecz biorąc, przyciski twarzy kontrolera są również mechaniczne, a następnie są bardziej responsywne niż w konkurencyjnych kontrolerach.

Ale i tu są problemy. Krótsze uchwyty oznaczają, że kontroler jest umieszczony znacznie dalej do przodu w dłoniach, zwłaszcza jeśli masz duże, takie jak spód. Może się zdarzyć, że w krótszych sesjach jest to dokładniejsze i zapewnia bardziej wysuniętą do przodu pozę, ale także sprawia, że kontroler jest wręcz niewygodny w użyciu przez długi czas. Z drugiej strony ułatwia dotarcie do sześciu programowalnych przycisków, które można dość łatwo przemapować za pomocą dedykowanej aplikacji Razer. Przycisków tych nie można jednak usunąć, jak na Xbox Elite Series 2, a także są plastikowe,

Razer jest również dumny ze swoich HyperTriggerów, które są marketingowym slangiem ze względu na fakt, że dwa spusty można otworzyć lub zamknąć, dość prostą koncepcję, która jest lepsza, jeśli nie chcesz stopniowego naciskania, ale natychmiastowość tego jednego przycisku R2 w strzelance jest ... cóż, otwierające oczy. Ale znowu; w przeciwieństwie do Xbox Elite Series 2 są tylko dwa ustawienia; całkowicie otwarte i całkowicie zamknięte, a skok nie jest tak duży, czyli odległość między górną a dolną częścią danej prasy, jak w przypadku zwykłego DualSense lub przypuszczalnie DualSense Edge.

Razer Wolverine V2 Pro
To jest reklama:

Jeszcze nie skończyliśmy, ponieważ podobnie jak YourSixStudios, doświadczyłem również nieco mocnej martwej strefy w grach takich jak Call of Duty: Warzone i Apex Legends, gdzie musiałem naciskać drążek analogowy dłużej niż zwykle, zanim kontroler wykryje ruch. Problem nie był jako taki przełomowy, ale po prostu to, że istnieje, nawet z najnowszym oprogramowaniem, być może wystarczy.

Kontroler jest pięknie połączony, nie ma co do tego wątpliwości, a tu i tam jest wiele sprytnych drobnych akcentów, które emanują pomysłowością Razera. Ale kiedy duży przycisk wyciszenia udaje się wyciszyć tylko lokalny zestaw słuchawkowy oparty na gniazdach, a nie bezprzewodowy, jak w przypadku zwykłego DualSense? Ouch. Połącz to z brakiem wibracji i dotykowego sprzężenia zwrotnego na spustych, a to tylko dziwaczny zestaw kompromisów, który jest droższy niż kluczowi konkurenci.

W przeciwnym razie, dzięki Razer.

04 Gamereactor Polska
4 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości