Polski
Gamereactor
wiadomości

Razer został zmuszony do zapłacenia 1,1 miliona dolarów za kłamstwo na temat swojej maski Zephyr

Twierdzono, że maska ma certyfikat N95, podczas gdy w rzeczywistości tak nie było.

HQ

Gigant akcesoriów do gier Razer został właśnie ukarany grzywną w wysokości 1,1 miliona dolarów przez amerykańską Federalną Komisję Handlu (FTC) za kłamstwo na temat maski ochronnej Zephyr.

Maska została wprowadzona w pośpiechu podczas pandemii Covid i mówiono, że odfiltrowuje niebezpieczne cząsteczki przez filtry sklasyfikowane jako N95, coś, czego nigdy nie było w masce (teraz się okazało).

"Sprzedawcy rzekomej maski na twarz klasy N95 o nazwie Zephyr zapłacą ponad 1,1 miliona dolarów, aby zapewnić pełne zwroty pieniędzy konsumentom w całym kraju, a także karę cywilną, zgodnie z proponowaną ugodą, którą ogłosiła dziś Federalna Komisja Handlu. Nakaz rozstrzygający skargę zakazuje również firmie Razer, Inc., wraz z jej podmiotami stowarzyszonymi zaangażowanymi w rozwój, marketing i sprzedaż Zephyr, składania fałszywych oświadczeń zdrowotnych związanych z COVID lub bezpodstawnych oświadczeń zdrowotnych dotyczących ochronnego sprzętu medycznego i wymaga od nich zapłacenia kary cywilnej w wysokości 100 000 USD.

Mówi się również, że pomimo twierdzeń firmy Razer, że maska miała certyfikat N95 w swoich reklamach, maska nigdy nie została przedłożona do zatwierdzenia przez agencję zdrowia i bezpieczeństwa NIOSH i nigdy nie miała pozwolenia na sprzedaż produktu w taki sposób.

Razer został zmuszony do zapłacenia 1,1 miliona dolarów za kłamstwo na temat swojej maski Zephyr


Wczytywanie następnej zawartości