Polski
Gamereactor
esport
FIFA 23

RBLZ Gaming mistrzem Klubowych Mistrzostw Świata FIFAe

Zespół jest jednym z pierwszych zwycięzców Gamers8.

HQ

Wiele mówi się o Arabii Saudyjskiej i innych mega bogatych krajach Bliskiego Wschodu, wykorzystujących sport, aby przyciągnąć ludzi do kraju i pobudzić turystykę oraz przyciągnąć uwagę od bardziej podejrzanych transakcji w kraju. Koncepcja ta znana jest jako sportwashing i widzieliśmy, że ma to ogromny wpływ na świat sportów fizycznych, a ostatnio nawet na świat e-sportu.

Wynika to z faktu, że festiwal Gamers8 trwa obecnie w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, a wydarzenie przynosi mnóstwo najważniejszych turniejów z wielomilionowymi pulami nagród do walki. Ponieważ to wydarzenie rozpocznie się w połowie zeszłego tygodnia, pierwsza partia wydarzeń już się zakończyła, w tym FIFAe Club World Cup na 2023 rok.

Po kilku dniach rywalizacji RBLZ Gaming, drużyna wspierana przez RB Lipsk, wspięła się na szczyt i została mistrzem. Ten wynik sprawił, że zespół wrócił do domu z lwią częścią całkowitej puli nagród wynoszącej 1 milion dolarów.

Jeśli chodzi o więcej akcji FIFAe, jeszcze w tym miesiącu odbędzie się FIFAe World Cup, podobnie jak FIFAe Nations Cup, zarówno na Gamers8, jak i z pulą nagród w wysokości 1 miliona dolarów.

FIFA 23

Powiązane teksty

0
FIFA 23Score

FIFA 23

RECENZJA. Przez Jakob Hansen

Czy FIFA 23 to godne pożegnanie z kultową licencją, czy też powinniście po prostu poczekać na EA Sports FC?Wczytywanie następnej zawartości