Polski
Gamereactor
esport
League of Legends

Riot Games ujawnia zaktualizowany format EMEA Masters Summer

Sezon potrwa od końca lipca do końca sierpnia i weźmie w nim udział 60 drużyn.

HQ

Riot Games wprowadza sporo zmian w formacie turnieju EMEA Masters. EMEA Masters odbywa się dwa razy w roku i służy jako sposób na zebranie odpowiednich European Regional Leagues, a przed Summer Split planowane są różne zmiany.

W turnieju Summer Split odbędzie się między 31 lipca a 30 sierpnia, w turnieju weźmie udział łącznie 60 drużyn, z których 32 wylądują w Last Chance Qualifier, a 28 otrzyma bezpośrednie zaproszenia do Swiss Stage, które po nim nastąpi. Po tych dwóch etapach pojawi się 1 16-zespołowy Playoffs złożony ze składów, które przetrwały dwa poprzednie etapy.

Zgodnie z Last Chance Qualifier odbędzie się to między 31 lipca a 2 sierpnia, a drużyny zostaną losowo podzielone na cztery drabinki pojedynczej eliminacji, w których stosowana jest ochrona regionalna w celu zmniejszenia liczby starć. Mecze w pierwszych dwóch rundach będą rozgrywane do trzech zwycięstw, a trzecia runda do dwóch zwycięstw.

Turniej Swiss Stage odbędzie się w dniach 5-13 sierpnia i będzie rozgrywany wyłącznie w systemie do dwóch zwycięstw aż do meczów kwalifikacyjnych/eliminacyjnych, w których zamiast tego zostanie rozegrany format do trzech zwycięstw.

Playoffs odbędzie się w dniach 15-22 sierpnia, a drużyny zostaną rozstawione na podstawie wyników i będą rywalizować w meczach do dwóch zwycięstw w systemie pucharowym. EMEA Masters Summer Finals odbędzie się 30 sierpnia.

Jeśli chodzi o sposób dystrybucji slotów, akredytowane ERL otrzymają po sześć miejsc (trzy dla LCQ i trzy dla Swiss Stage ), podczas gdy nieakredytowane ERL otrzymają po cztery miejsca z podziałem LCQ/Swiss Stage w zależności od ostatnich wyników ERL w EMEA Masters wydarzeniach.

League of Legends

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości