Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
esport
League of Legends

Riot nie zwiększa wymagań wiekowych do rywalizacji w LEC

Poprzednia informacja była związana ze starą wersją artykułu.

HQ

Ostatnio w LEC rozpętała się burza, ponieważ uważano, że Riot Games zwiększyło wymagania wiekowe do rywalizacji na europejskiej scenie League of Legends. Pojawiło się to w poście na blogu dewelopera, dzięki czemu wydaje się to jeszcze bardziej uzasadnione i prawdziwe, jednak teraz zostało potwierdzone przez Maximiliana Petera Schmidta, dyrektora LoL EMEA esports, że tak nie będzie... Przynajmniej w 2023 roku.

Jak stwierdzono na Twitterze, Schmidt stwierdza: "Hej wszystkim, Zilean opublikował niestety starą wersję tego artykułu. Wymagany wiek na sezon 2023 pozostanie na poziomie 17 lat. Chcemy zaktualizować artykuł. Przepraszam za nieszczęście!"

Nie oznacza to, że LEC nie podniesie wymogu minimalnego wieku w przyszłości, jednak w kolejnym tweecie Schmidta dodaje: "Ocenialiśmy opcję podniesienia wymogu wiekowego, ponieważ ostatnio nie mieliśmy nieletnich graczy, odblokowuje to potencjalnych przyszłych sponsorów i mocno wierzymy w nasze ERL & EM jako fundament naszego ekosystemu, ale na razie nie zdecydowałem się na to".

Czy uważasz, że podniesienie wymaganego wieku będzie korzystne dla LEC, czy nie?

League of Legends
Photo: Riot Games

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości