Polski
Gamereactor
wiadomości
FIFA 22

Robert Lewandowski w Drużynie Roku FIFA 22

EA podzieliło się wynikami głosowania na Drużynę Roku FIFA 22. Jednym z wyróżnionych jest Robert Lewandowski, który w 2021 roku zdobył najwięcej ligowych bramek spośród wszystkich zawodników w pięciu największych ligach Europy (43), ustanawiając tym samym nowy rekord Bundesligi.

HQ

Electronic Arts ogłosiło dzisiaj Drużynę Roku FIFA 22. Miliony fanów z całego świata głosowały na swoich ulubionych zawodników z listy 80 nominowanych w okresie od 10 do 17 stycznia 2022 roku i to oni stworzyli tegoroczną drużynę. Przedmioty zawodników Drużyny Roku będą dostępne w trybie FIFA Ultimate Team w ciągu najbliższego tygodnia, zaczynając od napastników w piątek, 21 stycznia 2022 r.

FIFA 22

DRUŻYNA ROKU EA SPORTS FIFA 22

Wszystkie statystyki piłkarskie świata rzeczywistego zasilane przez Stats Perform

Napastnicy

Kylian Mbappé (FRA) - Paris Saint Germain: W marcu 2021 roku Kylian Mbappé stał się najmłodszym w historii zawodnikiem, który zdobył 100 bramek w Ligue 1, a w grudniu 2021 roku został najmłodszym zawodnikiem, który strzelił 100 bramek dla jednego klubu (Paris Saint-Germain).

Robert Lewandowski (POL) - Bayern Monachium: Robert Lewandowski zdobył w 2021 roku najwięcej ligowych bramek spośród wszystkich zawodników w pięciu największych ligach Europy (43), ustanawiając tym samym nowy rekord Bundesligi.

Lionel Messi (ARG) - Paris Saint Germain: Lionel Messi został najlepszym piłkarzem Copa America 2021, zdobywając tę nagrodę po raz drugi (pierwszy raz w 2015 roku). Jest czwartym piłkarzem, który zdobył tę nagrodę dwukrotnie, a drugim Argentyńczykiem po Manuelu Seoane (1925 i 1927).

Pomocnicy

Kevin De Bruyne (BEL) - Manchester City: Kevin De Bruyne stwarzał średnio 3,7 szans na 90 minut w Premier League w całym 2021 roku, co jest najlepszym wskaźnikiem spośród wszystkich zawodników w rozgrywkach (min. 500 rozegranych minut).

Jorginho (ITA) - Chelsea: Jorginho dokonał 25 przechwytów z Włochami podczas lata, więcej niż jakikolwiek inny gracz podczas jednego turnieju.

N'Golo Kanté (FRA) - Chelsea: N'Golo Kanté notował średnio 1,8 przechwytu na 90 minut gry we wszystkich rozgrywkach dla Chelsea w 2021 roku, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich zawodników z przynajmniej 2000 minut rozegranych dla klubu w tym okresie.

Obrońcy

João Cancelo (POR) - Manchester City: João Cancelo wykonał najwięcej podań spośród wszystkich obrońców w pięciu największych ligach Europy w 2021 roku (2403).

Rúben Dias (POR) - Manchester City: Rúben Dias znalazł się po zwycięskiej stronie w 32 meczach ligowych w 2021 roku (na 39 rozegranych) - najwięcej spośród wszystkich obrońców w pięciu największych ligach Europy.

Marquinhos (BRA) - Paris Saint Germain: Marquinhos wykonał 2901 z 3131 prób podań we wszystkich rozgrywkach dla Paris Saint-Germain w 2021 roku, czyli więcej niż jakikolwiek inny zawodnik w klubie.

Achraf Hakimi (MAR) - Paris Saint Germain: Achraf Hakimi miał 151 wejść w pole karne przeciwnika w meczach ligowych w 2021 roku, najwięcej spośród wszystkich obrońców w pięciu największych ligach Europy.

Bramkarz

Gianluigi Donnarumma (ITA) - Paris Saint Germain: Gianluigi Donnarumma został uznany za gracza turnieju we Włoszech latem i jest jedynym bramkarzem, który zwyciężył w tej kategorii.

Powiązane teksty

0
Robert Lewandowski w Drużynie Roku FIFA 22

Robert Lewandowski w Drużynie Roku FIFA 22

WIADOMOŚĆ. Przez Aleksandra Olszar

EA podzieliło się wynikami głosowania na Drużynę Roku FIFA 22. Jednym z wyróżnionych jest Robert Lewandowski, który w 2021 roku zdobył najwięcej ligowych bramek spośród wszystkich zawodników w pięciu największych ligach Europy (43), ustanawiając tym samym nowy rekord Bundesligi.Wczytywanie następnej zawartości