Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Samsung Odyssey Ark 55"

Samsung wypuszcza kolejny ogromny produkt, a my próbujemy wycisnąć tę ponad 40-kilogramową ciężką bestię monitorową na naszym biurku testowym.

Jeśli jest jedna rzecz, którą naprawdę lubię w Samsungu, to to, jak ostatnio odważyli się wyjść na kończynę. Nie zawsze jest dobrze, gdy mniej więcej wypuszczają prototypową technologię w pełnej cenie i nie zawsze jest tak, że rzeczy się trzymają (na przykład zauważalne wygięcie ekranu w składanych telefonach i nękany problemami zakrzywiony panel krawędziowy w Odyssey G9), ale podoba mi się, że wypychają łódź i pod wieloma względami tworzą najbardziej innowacyjne gadżety w każdym segmencie produktów. To pochwała, na którą zasługuje Samsung, a Ark 55 "jest również jednym z takich produktów. Czysta jakość i coś, co być może należy bardziej do podłogi targowej w Las Vegas niż do mojego biurka, haha.

Samsung Odyssey Ark 55"
Tak, waży ponad 40 kg ze stojakiem. Kompletnie absurdalne.

Czym więc jest Arka? Cóż, jest to ultra-zakrzywiony monitor QLED 55 "oparty na panelu VA z częstotliwością odświeżania 165 Hz, proporcjami 16: 9 z pełnym podświetleniem i maksymalną jasnością 420 nitów. Jest to telewizor z wbudowanym tunerem i wszystkim, zoptymalizowany do gier. Ma masywny, gigantyczny stojak na stół o wadze 35 kg, który pozwala obracać ekran z poziomu na portret jedną ręką, umożliwiając samej Arc zmianę trybu obrazu w ciągu zaledwie sekundy, i ma bardzo płynny tryb obrazu w obrazie, a także dedykowaną skrzynkę kontrolną Bluetooth do obsługi elementów sterujących i funkcji, nazwaną "Kontrolerem Arka" i wbudowaną obsługą zarówno Freesync, jak i G-sync. Na papierze ten ekran jest bestią i byłoby dziwne, gdyby tak nie było, biorąc pod uwagę, że kosztuje 2 599 funtów. Tak, dobrze przeczytałeś.

Samsung Odyssey Ark 55"
Konstrukcja pleców jest bardzo podobna do G9 Odyssey.

Pomysł ze strony Samsunga polega na tym, że skonfigurujesz to na swoim biurku i użyjesz go do gier na PC i konsole, ale szczerze mówiąc, nie ma wielu biurek lub rozwiązań pokojowych, które będą działać dla tego gigantycznego monitora i biorąc pod uwagę rozmiar, co sprawia, że bardziej przydatne jest przyklejenie go do szafki telewizyjnej i używanie go jako telewizora do gier. Sedno sprawy polega na tym, że 55 "jest nieco za duży, jeśli zamierzasz używać go jako telewizora do gier w swoim salonie, co oznacza, że mam problem z dostrzeżeniem, gdzie naprawdę należy Arka. Nie bardzo rozumiem, do czego służy tryb odwrócenia, biorąc pod uwagę, że ekstremalna krzywizna oznacza, że tak naprawdę nie działa, powiedzmy, do uruchamiania gier pionowych lub do pracy biurowej w aplikacjach pionowych, takich jak Skype lub Telegram.

To jest reklama:
Samsung Odyssey Ark 55"
Ark Controller jest inteligentny i łatwy w użyciu i synchronizuje się bezpośrednio z ekranem.

Sam ekran jest naprawdę dobry. Obraz jest krystalicznie czysty, jasny i oferuje delikatny kontrast i czerń, mimo że nigdy nie zbliża się do OLED. 420 nitów to odrobinę przyciemnione w porównaniu z maksymalną jasnością dla "prawdziwego HDR", ale nadal podoba mi się uderzenie obrazu i uważam, że jest to więcej niż wystarczające, a HDR wygląda tutaj dobrze. Czas reakcji wynosi 1 ms, a zmierzona przez nas ilość opóźnienia wejściowego wynosi do 3,6 milisekundy, co jest oczywiście genialne. Przez ostatnie kilka dni siedziałem z ps5 podłączonym do Arki, grając między innymi w The Last of Us: Part I, i jest to bardzo imponujący wyświetlacz do gier. Fakt, że mogę korzystać tylko z jednego źródła HDMI na raz, że na zdjęciu brakuje ekranu OLED (z oczywistych powodów jest to panel VA), a sam monitor jest nieco zbyt zakrzywiony jak na mój gust, obniża nieco ocenę, ale Ark jest imponujący pod wieloma względami. Wolałbym, aby był oparty na IPS i zbudowany w stosunku 21: 9, co uczyniłoby go idealnym między innymi do symulatorów lotu i symulatorów wyścigów, ale dla tego, co to jest, jest to naprawdę zabawny produkt, który odróżnia się od prawie wszystkiego innego na rynku.

Jednak nie ma sposobu, aby uzasadnić cenę 2600 funtów, w żaden sposób. Za tyle można kupić LG OLED C2 55" i nowy komputer i nadal mieć pieniądze do stracenia.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Samsung Odyssey Ark 55"

Samsung Odyssey Ark 55"

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Samsung wypuszcza kolejny ogromny produkt, a my próbujemy wycisnąć tę ponad 40-kilogramową ciężką bestię monitorową na naszym biurku testowym.Wczytywanie następnej zawartości